Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet a tévénkkel? (Grundig...

Mi lehet a tévénkkel? (Grundig) Minden szín pirosas.

Figyelt kérdés

Van egy réggebbi grundig tévénk.A távirányító a lányunk kezébe került és elnyomkodta.végül is a színekkel csak két gomb van Vilá´gosítani min-max meg színerösség,min--max

Furcsa mert a fehér szín eltünt és(rózsaszínes ami fehér volt) pirosas minden szín.

A tv ment tönkre???

Nincsen más szín állító gomb rajta....


2009. febr. 2. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem a lányod a bűnös. Alapszín állítás már nagyon régen nem található TV-n tv-néző által elérhető módon. A szervízmenüben állítható, de ahhoz bonyolult gombkombináció kell, nehéz ráhibázni. Ehhez a promblémához TV műszerész kell (de haraxanak a "szerelő" szóra). Van a TV-ben egy egység, ez vezérli a 3 alapszínt (piros-kék-zöld). Ebben meghibásodhatott a pirost vezérlő néhány alkatrész. De gyengülhet a másik kettő is. Gyengélkedhet a színdekóder is. De lehet, hogy csak néhány alkatrész száradt ki. Ezt nem túl drágán meg tudják csinálni. Végesetben a képcső az utolsókat rúgja. Szóval Szerviz.
2009. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:
54%
Én azt csináltam a múltkor,hogy lekaptam a hátulját,megmozgattam a vezetékeket és megkopogtattam a képcsövet-jó lett,de szigorúan áramtalanítva!úgy látszik valami nem érintkezett,de óvatosan,mert áram alatt halálos kimenetelű lehet!!!
2009. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsönek igaza van !lehet hogy csak anyi a baj hogy !

van a tv hátuljába 3 állitogomb R G B azokon is lehet álitani de valoszinü hogy télleg szakember kell hozzá mert nekem is csak az arra volt jo hogy széptsen de nem volt az igazi és neki estem megcsinálni !:D

2009. febr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk hasonló volt egy régi Videoton TV-vel. Először minden piros volt, aztán pár év múlva minden zöld. Mindkét esetben 1 nagy 24? lábas IC-t cserélt ki a műszerész és rendbejött. Életének vége felé minden szín elsötétedett rajta, akkor azt mondták a képcsövet belülről le kéne veretni elektronsugárral, de ez részben rongálja is, így csak pár évvel lehet meghosszabbítani az életét amíg végleg be nem fuccsol.
2009. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!