Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Hama Thomson M150 típusú...

A Hama Thomson M150 típusú mikrofon sztereó vagy mono mikrofon?

Figyelt kérdés
Sehol nem találtam erre vonatkozóan adatot, úgyhogy ha valaki tud használhatóval szolgálni, azt megköszönném.
2010. dec. 21. 02:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Segítek:

Sztereo dugó: [link]


Monó dugó: [link]

2010. dec. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! És akkor ha fülmonitoron hallgatom, ezért süket és jobb sáv, és hallom csak a balt? (hangfelvételeken is csak a bal oldal szól, illetve ott már van egy nagyon minimális jobb is, de annyira elenyésző, hogy csak na).
2010. dec. 21. 10:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a hülye kérdésekért, első mikrofon, nem igazán értek még hozzá. :D
2010. dec. 21. 10:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Természetesen mono!
2010. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért nem szól az egyik csatorna, mert a monó dugó rövidrezárja a másik csatorna érintkezőjét.

Megoldható hogy mindkét oldalon szóljon.

Egy szereo dugót, egy sztereo aljzatot, egy darab árnyékolt kábelt kell szerezni, és bekötni. egy átalakítót kapsz így, nem lesz sztereo, de mindkét oldalon fog szólni legalább.


Gondolom nem értesz hozzá, kérj meg valakit hogy készítsen egy ilyet.

Ha nem megy, megoldhatjuk, egy levél áráért bárhova elviszi a posta.

2010. dec. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Összerakosgatni szerintem sikerülni fog, ha mégsem, megkérem egy ismerősömet, Ő "profi" :))

A mikrofonokhoz, bevallom, elég hülye vagyok, de hát majd kikupálódom. :D Valahol el kell kezdeni... (:

2010. dec. 22. 13:50
 7/8 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémám van a mikrofonomhoz mono vagyis egy eres kábel van vettem hozzá sztereó két eres kábelt de így sem jó ilyenkor mi a tehendő?
2014. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 fehérváripapa ***** válasza:

Aki egy picit jobban belemélyed, akkor bizony nem mono meg sztereo a mikrofon, hanem szimetrikus, vagy aszimetrikus bekötésű, ugyanis a mikrofonok középszinttől, már a zajmentes átvitel miatt küldik a jelet, illetve annak az ellenfázisú alakját is, amin a zaj pontosan úgy jelentkezik, ez a mikrofon bemenetnél egy közösitőtrafón átmegy (az egyik jel forditásával) és a zajok kioltják egymást a két jel pedig összeadódik...


Ezt úgy tudod sima aszimetrikus (mono) aljzatba bekötni, hogy az egyik jelet a földre kötöd, mert ha a két jelet forrasztod össze akkor azok kioltják egymást... ha ilyen asszimetrikus bekötésű mikrofont akrsz sima egyszerű mono berendezésekhet kötni biztosan te a két jelet összeforrasztva akarod bekötni, esetleg a kábel másik végén pedig a hideget kötik le földre, és akkor van egy tökéletesen zárlatos kábeled....

2016. júl. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!