3d LCD vagy plazma? Mi a különbség?

Figyelt kérdés

3d tv vásárlását tervezem max 300ezer huf környékén 50"os méretben, és nem teljesen világos hogy mi micsoda... :S

A LED tv-k kizárva az áruk miatt, viszont fogalmam sincs mi a különbség az LCD és plazma tv között? Mik az előnyeik és hátrányaik, illetve konkrétan milyen tv-t ajánlatok?


2010. nov. 30. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
2010. nov. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy "örök" vita, hogy plazma vagy LCD. Pro és kontra sorolják az érveket az egyik vagy a másik mellett. Én inkább LCD-t vennék, mégiscsak az a korszerűbb technológia.


Itt egy kis segítség:

[link]

2010. nov. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 n laci válasza:
plazma tv gáz van a képcsövébe, az lcd- be pedig folyadék kristály . a plazma tv nagyon sokat fogyaszt , az lcd tv , nem tartosak , 4-5 év . én várok 1 kicsit 3D led tv veszek csak az ára még húzos 1 kicsit . ha vársz mindenkép jól jársz !
2010. dec. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát 300 ezerért már ne haragudj, de már Full HD-s 52"-os TV-t kapsz. Én ennyiért vettem Sharp márkájút.
2010. dec. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaj, bocs, kifelejtettem a lényeget, hogy Full HD 52"-os LED TV.
2010. dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Plazma Tv állítólag zabálja az áramot ezért 2012-be be is fogják tiltani a gyártását!
2010. dec. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 n laci válasza:
lehet még se veszek ledes tv-t! nagyon sok hőt termel a ledes tv ,így megfelelő hűtés hiányába "megfőzhetik" saját magukat! vagy vegyek 1 álló ventilátort is ? nem tudom, ezek a mérnökök miért nem gondolnak hűtésre. vagy talán üzletpolitika van a háttérbe , minél többet eladni , és ha elromlik majd vesz a paraszt másikat? ja , és ha elromlanak a lapos tv-k 30-40 ezer a javítási költségük jobb esetben!!
2010. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Persze hogy azonos méretnél többet fogyaszt a plazma, de nem annyival hogy betiltsák. Ilyen hülyeséget még nem hallottam.

AZ elmult 10 év alatt a plazmákat olyan mértékben tökélyre fejlesztették hogy csak na.

Többet fogyazt, mert bazi nagy méretben csinálnak plazma tv-ket. Egy 50"os plazma max 200W körüli fogyasztással reális, és nem sok.

Ilyen nagy méretben, nem veszel LCD tv-t, se LED-eset

Az 50centis lcd-t ne hasonlítsa senki egy 50"-os plazmához.

Még egy érv a plazma mellett: Szebb képe van, nagyobb kontraszt arány, szinesebb. stb.

2011. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!