Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Igaz az, hogy a tükörreflexes...

Igaz az, hogy a tükörreflexes fényképezőgépeknek (nikon D3000) meg van szabva az "élettartamuk"?

Figyelt kérdés

hogyha sokat fényképezek, akkor a tükör "meghal"



igaz-e ez?


2010. nov. 30. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
mindennek van élettartama. Alsó kategóriában nem adják meg a ZÁR! és nem a tükör élettartamát, ált. 50ezer expó, de lehet több is(ide tartozik a D3000 is). A középkategóriában elfogadott a 100ezer expóra hitelesítés, vagy 150ezerre. Felsőben 300ezer-ig. Ezek számok. Lehet, hogy kevesebbnél már eltörik a zár. De lehet, hogy 3x annyit bír. Láttam már Nikon F5-öt majdnem egymillió expóval, fotóriporteré volt. Tuti, hogy annak se volt több a hivatalos élettertama 300ezernél. Tehát ez teljesen rapszódikus, mikor megy tönkre. Amugy kib.sok ám 100ezer kép, ahhoz azért kell rendesen kattingatni. Amugy meg amire 30ezret beletennél, már ugyis lecseréled újabbra, szal ezen ne agyalj, nem fog bekrepálni a zár. Nem mellesleg cserélhető szép summáért.
2010. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezaz, hogy a gép jelenleg a testvéremé és mire én megkapnám félek, hogy nem "élvezhetem" sokáig



köszönöm a válaszod:)

2010. nov. 30. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
előző vok, kizárt, hogy 50ezret vagy többet is beletegyen 1-2-3 év alatt. Ahhoz már valami kell, pl minden 7végén kimegy egy meccsre és ellő 500képet. Szal ezen ne rizikózz nem megy az tönkre.
2010. nov. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha meg is hal a zár, lehet cserélni.

De ne aggódj, ez a gép még alig másfél éves modell, egy év alatt pedig rohadt sokat kell fotózni, hogy akár az ötezer kép meglegyen. És akkor még mindig ott tartunk, hogy ha 4 év múlva adja oda neked, még benne van a gépben az élettartam fele. De inkább sokkal több.


Baj csak akkor van, ha leejti vagy összetöri, de azt semmi nem szereti.

2010. dec. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

fel vagy pontozva..minden egyes válaszod...nagyon köszönöm:)



óóórjási kő esett le a szívemről:)

2010. dec. 1. 00:43
 6/6 gergoap ***** válasza:
Egy hobbi fotós éves szinten készít 2-4000 felvételt. Akkor lehet számolni, előbb megy tönkre más, mint a zárszerkezet...
2011. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!