Erősítőről hogyan állapítható meg, hogy milyen osztályba tartozik?
Nekem a D osztályú is melegszik...
ráadásul ha nem vagy ott akkor hogyan állapítod meg hogy meleg-e?
Ha semmilyen módon nem sikerül hozzájutni a készülék gyári műszaki leírásához, a készülék belső felépítése, kapcsolástechnikája, típusa ismeretlen, akkor néhány egyszerű mérés alapján elég pontosan megtippelhető.
Ha a nyugalmi teljesítményfelvétele közel azonos (vagy akár nagyobb) az erősítő RMS kimenőteljesítményével akkor valószínűleg "A" osztályú.
Ha teljes (szinuszos) kivezérléssel az erősítő teljesítményfelvétele közel kétszerese az általa leadott RMS kimenőteljesítménynél, akkor "AB" osztályú valószínűleg.
Ha teljes (szinuszos) kivezérléssel az erősítő teljesítményfelvétele közel azonos az általa leadott RMS kimenőteljesítménnyel, akkor "D" osztályú valószínűleg.
A osztályú erősítőn mértem már 50 fokot is. Rendesen aktív hűtése is volt. Tulajdonképpen az egész burkolata maga volt a hűtőborda. Aki ezt össze tudja mosni a D osztállyal, arra nem tudok mit mondani, így a válaszát is elengedném.
#4 Nagyon vicces.
Szirtynek köszönöm a választ. Ezek szerint csak méréssel állapítható meg, más jellegzetességek nincsenek? Például az eszköz fizikai mérete vagy a hangjában valami nem utalhat rá?
A fizikai méretei, tömege is utalnak rá, mert az "A" osztályúba sok hűtőborda kell, a többibe meg kevesebb.
De ez nem tuti módszer, mert a hagyományos 50Hz-es trafós táp meg a kapcsoló üzemű táp méretben és súlyban is nagyon eltér és nem köthető az erősítő osztályához. Ez is, az is lehet benne.
A hangja az még ingoványosabb talaj.
Van aki saját bevallása szerint meghallja a hangjában. De én ebben nem nagyon hiszek.
„Ha a nyugalmi teljesítményfelvétele közel azonos (vagy akár nagyobb) az erősítő RMS kimenőteljesítményével akkor valószínűleg "A" osztályú.”
Az A-osztályú erősítő hatásfoka elméletileg maximum 50%. Az A-osztályú erősítő maximális leadott teljesítménye legfeljebb a fele – de a gyakorlatban még kevesebb – a felvett teljesítményének. Itt nincs értelme külön választani a nyugalmi teljesítményfelvételt és a teljes kivezérléshez tartozó teljesítményfelvételt, mert az A-osztályú erősítő teljesítményfelvétele gyakorlatilag független a kivezérléstől.
Ránézésre sem lehet mindig megállapítani. Például egy ellenütemű, elektroncsöves, A-osztályú és AB-osztályú erősítő ránézésre ugyanúgy néz ki.
#8 Mondom, nem tudok. Általánosságban érdekelt, hogy vajon ezt meg lehet-e határozni valami alapján, ha nincsen specifikálva.
Például legyen a Topping A70. Úgy nézem annak sincs a specifikációjában megadva, hogy milyen osztályúra építik. De mondhatnám akármelyik másik nagy márkát, a legtöbbnél nem szokták ezt megadni. Az "A" osztályt azt ki szokták emelni, mert marketing értéke van, de az AB-t és a D-t már nem reklámozzák annyira. Nekem eddig csak A és D osztályú erősítőim voltak, az egyik egy fejes, a másik egy házimozi...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!