Audiofil tanfolyam létezik valahol?
Sok éves tapasztalatom van különböző erősítőkkel, hangrendszerekkel, fejhallgatókkal, zenei megszólaltató eszközökkel kapcsolatosan.
Tisztában vagyok a kategóriák közti különbségekkel.
Teszt alkalmával hallom a különbségeket, érzékelem a zenében a változásokat, de ha tesztet kellene írnom egy eszközről, akkor egyszerűen nem tudom megfogalmazni, hogy mit hallok pontosan. A fordítottja is igaz: Amikor tesztekben írnak a hangról, akkor nem tudom értelmezni, nem tudom elképzelni hogy pontosan mit hall az illető. Számomra semmit nem mond az leírva, hogy "harsh a vokál", "részletesebb a mély", "mosott a közép" és hasonló kifejezések. Ha betennének egy frekvenciagörbét a hangról, amit hallanak, akkor azt gond nélkül tudnám értelmezni, csak a körülírásokat nem értem.
Kérdésem hogy ilyen irányú tudást hogyan lehet felszedni? Akik tesztelnek eszközöket és oldalakat írnak tele a hangzásról, azok honnan szedték fel ezt a tudást?
"Akik tesztelnek eszközöket és oldalakat írnak tele a hangzásról, azok honnan szedték fel ezt a tudást?"
Válasz:
Jó a fantáziájuk és tudják, hogy a szponzor miért fizet!
"Akik tesztelnek eszközöket és oldalakat írnak tele a hangzásról, azok honnan szedték fel ezt a tudást?"
Másoktól olvasták, maguk kitalálták a hasraütés technikájával. Valahogy úgy, ahogy borok világában is a borászok/kereskedők és "független" bloggerek zsugorítják az agyakat az ostoba kifejezéseikkel, amiket a borbuzzik aztán lelkesen felböfögnek.
Az audiofil világ nem kis része szélhámosság, a kereskedők teszteknek álcázott, vásárlásra serkentő "tesztjei" és népbutítás, hogy megvegyék a méregdrága szirszaarjaikat. Ennek érdekében persze telihányják írásaikat a szakértelmet, hozzáértést sugalló szövegekkel.
A kérdésben említett jellemzők tisztán szubjektív vélemények, máshol, más ember másképpen hallotta, nincsenek szabványosított helyzetek. Nem tudod értelmezni? Nem csoda, hiszen ő ott és akkor érzékelt valamit és ezt kifejezte valami zagyvasággal, de azzal te mire mégy? Ha egyébként ismered a témát, akkor tapasztaltad, hogy más lekiállapotban teljesen másnak érzékeled a hangképet. Hogyan lehetne bármilyen tárgyilagos véleményt alkotni? Voltál már high-end show-n? Ahol istenített márka méregdrága hangdoboza szégyenteljesen szarul szólt, de a közönség illemtudóan elélvezett? Na, ez ennyire egzakt tudomány, ahol a valós szaktudás kellemetlenül keveredik a sarlatánsággal. Ha a témáról hiteles tudás érdekel, akkor a Darvas László-féle régi Hifi Magazinokat kell bogarászni :) (neten fenn van)
Most ebből úgy tűnik, hogy ellenséges vagyok ezzel a világgal. Pedig nagyon is szeretem a zenét, csak a kereskedelem által dominált véleménydömpinget nem veszi be a gyomrom.
Nem, ilyen tanfolyam nincs, az audiofil nem szakma, valamilyen főokos kitalálta ezt a szót, de semmilyen szakmai alapja nincs.
„Akik tesztelnek eszközöket és oldalakat írnak tele a hangzásról, azok honnan szedték fel ezt a tudást?”
Sehonnan, ez nem tudás, hanem mellébeszélés. Akik ezeket az audiofil szövegeket írják, azoknak a legtöbbje, vagy mindegyike önjelölt szakembernek tartja magát, úgy gondolják csak ők értenek hozzá. Aztán jönnek olyan, meg hasonló baromságokkal, hogy, ha kicserélik a 16 A-es kismegszakítót 32 A-esre, akkor jobban szól az erősítő. Viszont, ha egy igazi szakmai kérdést felteszel nekik, akkor kiderül, hogy még az elektrotechnika alapjait sem ismerik. Tesztelik, ugyan már, ezek nem szakvélemények, hanem egyéni, szubjektív, értelmezhetetlen megfogalmazások, te is leírtad, hogy számodra sem mondanak semmit. Már csak azért sem értelmezhetők ezek, mert az egyik embernek az egyik erősítő hangja tetszik, a másiknak a másik. Akkor kinek van igaza? Az is furcsa, hogy miért csak a hangtechnikában van ez a fajta őrület?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!