Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A 90-es években Magyarországon...

A 90-es években Magyarországon egy kazettás, Sony walkmanhoz egy minimálbért kereső ember könnyen hozzá tudott jutni, vagy ahhoz a fizetéshez az a készülék drága mulattság volt?

Figyelt kérdés
Újonnan, nem használtan.
tegnap 18:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg ugyanott a műsoros kazetták árait is. Majdnem napi fizetés volt 1 db. Üres + lemezboltban átmásolás hasonló árban.
tegnap 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11: Azt azért tegyük hozzá, hogy:

- egy rendszerváltás (pontosabban gengszterváltás) után voltunk

- az átlagbér kissé magasabb volt (13446 Ft volt 1990-ben - [link] - aki Sony Walkman-t vett, az feltehetőleg átlagbér felett keresett)

- kissé más volt a médiafogyasztás (a lineáris médiaszolgáltatások - rádió, TV - jobban nézettebbek/hallgatottabbak voltak, a mobil médiahallgatás nem annyira létezett, inkább a hordozható magnetofonok/táskarádiók voltak elterjedtek, a médiatartalmak nem terjedtek ilyen gyorsan, mint manapság)

- a magyar híradástechnika termékei (BRG, Orion, Videoton,....) még elérhetőek voltak

- a kalózmásolatok elterjedtek voltak

tegnap 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 Tudom, én is vettem fel rádióból (thx B. Tóth László) néha komplett lemezeket is, de egy jobb üres kazetta is 2-3 órányi fizetés volt. Ez nem panasz, csak tények. Lehetett hallgatni a Danubius rádiót is...
tegnap 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mellesleg egy jobb szakmunkás keresett ennyit, ha egyáltalán. Egy gyorsétteremben pl. kb. fele ennyit fizettek.
tegnap 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!