Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet hatékonyan és...

Hogyan lehet hatékonyan és biztonságosan kívül - belül (?) le/kitisztítani egy Playstation 5 konzolt? Illetve mennyi idő lehet az élettartalma?

Figyelt kérdés

Hagyományos, az első féle ps5 , lemezes.


Ez még a jövő zenéje, de ha kijött a ps5 pro, akkor ezt el akarom ajándékozni egy konkrét személynek…


Viszont nem tudom mennyire illendő, mert nincs nagyon lestrapálva, meg persze ki ne örülne egy ingyen konzolnak, csak van egy ilyen félelmem, hogy oda adom és nem sokkal utána tönkre is megy, ami egy elég ciki szituáció lenne… Amit tudni kell, hogy 3 éve van meg, heti szinten 5-6 órát van használatban. 2 macska közvetlen közelében él és én pl. még sosem tisztítottam meg belül a konzolt, mert nem tudom hogy kell/szabad. De jó eséllyel van benne szőr, mert mindenhol szokott lenni szőr…


A másik, hogy 3 éve állítva van tartva a konzol, nem fektetve. Olvastam olyat, hogy valamilyen alkatrészben van egy folyadék, ami így hamarabb tönkre megy… Mennyire igaz ez?


Ezidáig még sosem volt olyan, hogy baja lett volna, de kb. 2 hete egyszer előfordult hogy úgy lefagyott hogy a kikapcsolásra sem reagált és helytelenül áramtalanítva tudtam csak le kapcsolni… Egyébként nem játék közben fagyott le, hanem a menüben.


Azóta most többet is játszottam mint általában szoktam, de nem érzékeltem semmilyen hibát, egy játék sem fagyott le, nem is szaggatott, meg a menüben sem jelentkezett még azóta ez a probléma, csak akkor egyszer…


Szóval tudnátok ezekre a kérdésekre választ adni? Illetve arra, hogy érdemes e egyáltalán így elajándékozni?



szept. 6. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Elviszed egy szervizbe és 10 ezer forintért kitísztítják, újrapasztázzák, újabb 5 év van benne
szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oh, ezt örömmel hallom! Nem tudtam, hogy van ilyen… Köszi a választ!

Amúgy mi az az újrapasztázás?

szept. 6. 18:07
 3/3 47. ***** válasza:
2 a melegedő alkatrészek es a rajtuk levő hűtés nem tökéletesen ér össze. Ezeket az icipici egyenetlenségeket egy fogkrém állagú paszta rákenésével töltik ki. Mindezt a jobb hőelvezetésért.
szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!