Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » PS4 FAT Ventijét fúrta már...

PS4 FAT Ventijét fúrta már meg valaki olajozás céljából? Ha igen kb melyik ponton?

Figyelt kérdés

aug. 25. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Mármint hogy mi? Mit akarsz olajozni?😃


Nem kell ott olajozni semmit. 1, hogy nem is lehet, mert nem fogod tudni bejuttatni a csapágyba az olajat, vagy ha mégis, akkor az már nem ér semmit, higlszen ahol be tud menni, ott ki is fog jönni.

ha a csapágy tönkremegy, azt hiába olajozod... nem javul meg tőle a szigetelés, nem alakul vissza golyóvá, ami elkopott, stb...


Cserével lehet javítani. Az meg nyilván úgy van megcsinálva, hogy nehogy lehessen csak csapágyat cserélni, mert ugye konkrétan rá van öntve a műanyag. A komplett ventilátort egyben lehet cserélni. Nincs más megoldás. nincsen.

aug. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"PS4 FAT Ventijét fúrta már meg valaki olajozás céljából?"

Épeszű ember még nem.

[link]

aug. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nekem hasonlóan nézett ki egy laptopventilátor.

Egyszerűen csak ki kellett húzni a lapátos forgórészt a helyéről.

Ugyanis csak a mágneses erő tartotta bent.

aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanis csak a mágneses erő tartotta bent."

Miután letépted a tengelyéről a műanyag gyűrűt, ami a tengely vágatában volt, kicsúszás ellen.

aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
35%

4. Ne nézz hülyének, azt a bizonyos gyűrűt (ami az általad látott ventilátorokon szerepel) nem is lehetne így kitépni, letörnének még a lapátok is.

Egyszerűen nem tudod, miről beszélsz (meg a szokásos elvakult rosszindulat, ilyenek miatt utálja minden rendes szakember ezt a portált), de most nagyon elgaloppíroztad magad.

Amiről én beszéltem, a tekercses állórész a fém alaplemezre van ragasztva és a lemezen nincs lyuk.

Mintha a szokásos ventilátort elképzelnéd (ahol van a rögzítőgyűrű és a leragasztott üreg, esetleg gumidugós lezárással), ott nincs semmi, csak a fém alaplemez.

Ha nincs lyuk, nem tudsz belenyúlni a lyukba felfogtad?

De ennek nem is csapágygondja volt, hanem az IC ment tönkre, megrendeltem az új ventilátort, az is pont olyan volt, könnyen kihúzható forgórésszel.

- Könnyen.

- Könnyen.

- Könnyen.

- Nem erőszakkal.

- Nem erőszakkal.

- Nem erőszakkal.

Felfogtad?

Hogy még jobban megalázódj magad előtt, képzelj el egy szokványos ventilátort, ami rögzítőgyűrűs, de te azt elfelejted visszatenni.

Képzeld el, hogy működik anélkül is, mert a mágneses tér a helyén tartja.

Nem fog kiesni, a gyűrű nélkül sem.

Pont ezt használják ki az általam említett megoldásnál.

aug. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

jo lenne bevett szokasnak de gyartoknak csak a minel nagyobb kornyezetszenyezes szamit akkor is ha rafizetnek vele

igy allnak bosszut

aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért akarnám mert kezd "remegni" a gép.

PC-s ventiknél eddig be vált a wd40-s megoldás. :)

Köszi!

aug. 27. 09:01
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta találtam egy yt-vidit, 12-percnél ki fúrja, de azt én valami réz tekercsnek látom..

link: https://www.youtube.com/watch?v=TCYuvnOG7gg

aug. 27. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!