Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » BT füles esetében számít a...

BT füles esetében számít a lejátszókészülék hangminősége?

Figyelt kérdés

Kábeles fej/fülhallgatónál egyértelmű, hogy nagyon is számít, hogy miről megy a zenelejátszás, nem mindegy, hogy egy egyszerű, 2-3e Ft-os MP3 lejátszóról szól a zene (és MP3), vagy egy csúcskategóriás Hi-RES hordozható zenelejátszóról. Itt nagyban függ a fej/fülhallgató minősége is persze.


A kérdésem most arra irányul, hogy ugyanez a helyzet fennáll e Bluetooth fej/fülhallgató esetén?


Nekem van egy komolyabb hordozható zenelejátszóm, egy Sony digitális Walkman, ami kifejezetten Hi-RES formátumok (Flac, DSD, vagy totál tömörítetlen fájlok) lejátszására van kihegyezve, spéci alkatrészekből van összerakva a hang előállításáért felelős panel, stb. Alapvetően egyértelműen vezetékes fej/fülhallgatóra van tervezve, nyilván azzal adja le a maximális minőséget, amit tud.


Eddig csak vezetékes fej/fülhallgatókkal használtam, ott egyértelműen észrevettem minőségbeli különbségeket, de mindegyikre igaz volt, hogy natív módon azt adták le, amit a készülék kiad magából "analóg" módon és sokkal szebben szól, mint mondjuk telefonról ugyanaz a fej/fülhallgató.


Most viszont beszereztem egy viszonylag jó minőségű BT fülest, de felmerült bennem, hogy van e értelme?


Számít ilyenkor, hogy többszázezres zenelejátszóm van, vagy tökugyanaz lenne az eredmény egy akármilyen pl. mobiltelefonnal, vagy bármilyen olcsó zenelejátszóval, ami tud flac és egyéb Hi-RES formátumokat lejátszani?


Vagy a BT jel kiküldésénél lehet különbség és mégiscsak számít, hogy miről megy a lejátszás?


Tudom, próbáljam ki egy akármilyen telefonnal a fülest, meg a Sony lejátszóval, ezt nyilván majd meg is teszem, de elméleti szinten is érdekelne a dolog.



aug. 21. 08:51
 1/7 Morzsi007 ***** válasza:
Ha rossz minőségű mp3 a forrás BT fejes esetében, azt még “rontja” a BT jelátvitel is. Ha flac-et hallgatsz, az jobban fog szólni, mint a rosszabb minőség, de az sem mindegy milyen BT fejhallgatót használsz. Vannak jobbak meg rosszabb hangzásúak. Az utóbbiak olcsóbb fajták, általában SBC kodeket használnak, a jobbak AAC, Aptx, Ldac féléket támogatják, amivel majdnem megkapod azt, amit vezetéken, bizonyos zenéknél nem hallasz különbséget, többnyire nagyfelbontású tartalomnál annál inkább.
aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"BT füles esetében számít a lejátszókészülék hangminősége?"

Nem, a bluetooth eszköz D/A konvertere számít, illetve támogatnia kell az A2DP profilt.

aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1-es, értem, köszönöm!


Az a kérdés viszont továbbra is nyitva áll, hogy ne a füles oldaláról nézzük a kérdést, hanem a lejátszó oldaláról: számít lejátszó oldalról, hogy milyen az eszköz, vagy a BT füles saját konverziója dönti el 100%-ig a minőséget?


Tehát igazából az alap kérdés az, hogy számít e, hogy egy többszázezres, kimondottan zenelejátszásra optimalizált eszközről küldi a zenét BT-n, vagy egy bármilyen okostelefon is ugyanazt a minőséget fogja adni? Hiszen tök digitális ilyen esetben a történet.


Természetesen 99%-ban úgy is jó minőségű vezetékes fülessel használom ezt a lejátszót (mindenképp úgy a legjobb a minőség, ez nem is kérdés), csak érdekelne elméleti szinten, hogy számít e vajon vezeték nélküli füles esetén a letátszó, vagy tökmindegy?!

aug. 21. 12:53
 4/7 A kérdező kommentje:

#2-es: neked is köszönöm, ez volt igazából a kérdés.


Akkor hanyagolom a BT-s megoldást, igazából csak próbaképpen megnéztem, hogy mit tud így.


Maradok a vezetékes fülesnél ennél a Sony Walkmannál, a BT fülest igazából úgy is más célra szereztem be (időnként TV-hez, vagy ha olyan eszközről és/vagy olyan forrásból hallgatok zenét, amikor nem lényeges a minőség annyira).

aug. 21. 12:55
 5/7 A kérdező kommentje:

Nos csináltam egy tesztet, próbát egy picit komolyabb fülhallgatóval.


Ez egy olyan fülhalglató, ami alapvetően vezetékes, de lehetett hozzá venni egy BT adapterpárost. Ilyen megoldást nem is láttam még...


Ez ilyen fülbedugós füles, a kábelt lehúzva mindkettőre csatlakoztatható az utólagos BT adapter, ami a fül mögött helyezkedik el egy ilyen kampós megoldással.


Kipróbáltam vezetékkel és bluetooth-szal is, meglepően szépen szól BT-szal is, de vezetékesen sokkal szebben.


Főleg olyan zenéknél volt hallható különbség, amikben mondjuk csendes részen valamilyen csilingelő, sziszegő hangszer van, ezek BT esetén amolyan "tömörítettebbek", kevésbé szóltak szépen, gyakorlatilag lehet hallani a BT konverzió-tömörítés általi veszteséget. Tipikus "bugyborékolás", mint amikor mondjuk egy vacak 128kbps vagy gyengébb MP3-ból szól a zene, csak persze közel sem annyira erőteljesen, de minimálisan kihallható. Így tehát viszont vétek BT fülessel használni egy ilyen zenelejátszót, mert pont a lényege vész el, hogy Hi-RES forrásból tud nagyon jó minőségben lejátszani kábeles fülessel.

aug. 28. 11:43
 6/7 Morzsi007 ***** válasza:

Egy vaktesztet is csinálj, az ember képes placebo hatás alá kerülni.🙂

Nekem a gyengébb és jobb minőség között nagyobb hangerőn jön elő a hiba.

aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Morzsi007 ***** válasza:
“Hiba” - Különbség
aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!