Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az igaz, hogy használt modemek...

Az igaz, hogy használt modemeket és settop boxokat adnak a szolgáltatók ki az új ügyfeleknek?

Figyelt kérdés

Pl. Vodafone, Magyar Telekom, stb.

Egy ismerős mesélte, ahol dolgozik, hogy ömlesztve beküldik a szolgáltatók ezeket a "levetett" készülékeket , és ott náluk tesztelik, megtisztítják, és újracsomagolják.

Az új ügyfél meg megkapja mintha vadonat új lenne.



aug. 19. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Logikusabb lenne a használt ám még tökéletesen működőképes készülékeket kidobni és mindig mindenkinek vadi újat adni hm?
aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
A modem meg set-top box amit pl. én használok nem az enyém, a szolgáltatóé, én csak bérelem, ha gond van ingyen hoznak egy másikat (nekem mozdulnom se kell), szóval nem igazán zavar, hogy használt-e vagy nem.
aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Amíg működnek, újra fogják őket használni. Pláne, ha az előző előfizetőnél csak 1-2 hónapig volt.
aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

"Az igaz, hogy használt modemeket és settop boxokat adnak a szolgáltatók ki az új ügyfeleknek?"

Igen, van ilyen.


"Pl. Vodafone, Magyar Telekom, stb."

Az összesnél van ilyen. Még külföldön is.


A modemek, set top boxok nem "romlanak meg" egykönnyen, azok élettartama hosszabb lehet, mint az előfizető szerződése. A szolgáltató meg profitorientált, nem fog minden előfizető két szép szeméért vadiúj eszközt kivinni. Arról nem is szólva, hogy környezetszennyező a használt, de még használható, működőképes eszközöket kidobni.

aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Sehol nincs lefektetve, hogy újat kell adni.

Más kérdés, rokonnak is kértem egy másik távszabályzót, kivitték házhoz, mivel idős ember (Vodafone).

De az sem volt tökéletes (használt), inkább szétszedtem és kitiszítottam, mert már nem akartam velük tárgyalni.

aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát.

Talán azért nem, mert nincs is probléma.

A modem nem az ügyfélé hanem a szolgáltatóé. Azt használ amit akar. Ha használtat, mert úgy kölcséghatékony és környezetbarát tud lenni, akkor azt.

Ezek az eszközök nem olcsóak! Nem fognak mindenkinek újat beszerezni csak azért hogy aztán úgyis el legyen dugva a polc hátuljába, tetejébe, asztal alá ahol soha senki nem látja és néha-néha újraindítják amikor elmegy a net.

aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Starlink kicsomagolós, bellítós videókban sokszor látni hogy már avéttas, kopottas, elnyűtt antennát adnak.

Nincs ezzel semmi gond szerintem. Nem kell folyamatosan a szemetet termelni.

aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek az modemek és set-top boxok a szolgáltató tulajdonai. Nem is lehet megvásárolni, mert csak adott szolgáltató hálózatán működik, amire ha nem fizetsz elő, használhatatlan a készülék, ha pedig előfizetsz, akkor kapsz hozzá. Az ügyfél ezeket bérli, bár ennél összetettebb, mivel sokszor nincs bérleti díj a számlán. Ha viszont megrongálódik vagy elveszik, akkor ki kell fizetni. Az ügyfél a szolgáltatásért fizet (internet, TV), nem a készülékért, csak ennek technikai feltétele a modem és set-top box. Éppen ezért garancia sincs rá, bármikor meghibásodik, akkor cserélik, vagy ha olyan apró hibája van, akkor a helyszínen javítják (a szolgáltatást folyamatosan kell nyújtani, ezért ha meghibásodik pl. a modem, nem úgy működik, hogy majd valamikor javítják, addig meg fizetsz az internetért, de nem tudod használni, így az a logikus, hogy ilyenkor cserélik).

A szolgáltatónak a fentiek miatt joga van használt készüléket adni akár új ügyfeleknek is, akár egy esetleges meghibásodás esetén történő csereként. Ugyanakkor csak hibátlanul működőt adhatnak és adnak. Ha valaki lemondja a szolgáltatást, leadja a hibátlanul működő, hibátlan állapotú készüléket, amit még ezt követően át is néznek, tesztelik, megtisztítanak. Egyébként új ügyfélnek ritkán adnak használt készüléket (bár megeshet), meghibásodás esetén már gyakoribb, mert mindig vannak, akik lemondják a szolgáltatást, miért kellene eldobni a működőt?

Időnként cserélik is ezeket a készülékeket, pl. mi nemrég kaptunk egy WiFi 6-os modemet, pedig az előző hibátlanul működött, ez viszont korszerűbb. Van olyan eszközöm, ami ezt ki is használja, egyből nagyobb lett WiFi-n a sebesség. Egy forintot sem kellet érte fizetni, a havidíj sem változott. Postán küldték, és postán kellet a régit visszaküldeni, de a szolgáltató ennek a költségét is állta. Ezért is előnyös, hogy a szolgáltatóé a készülék, mivel én nem biztos, hogy vettem volna egy újat úgy, hogy a régi tökéletesen működik, így viszont a legkorszerűbb technológiát nyújtják. Tehát a szolgáltatók nem csak olyankor cserélik, ha elromlik, ami az ügyfélnek és a szolgáltatónak is előnyös. Az ügyfélnek, mert újabbat, gyorsabbat, korszerűbbet kap, a szolgáltatónak pedig azért, mert ha elégedettek vele, akkor nem fognak váltani.


Jó kérdés, hogy mennyire gond, ha a szolgáltató valakinek használt készüléket ad. Ugyanis használtan is a legújabb technológiát fogják adni, azaz nem egy régi és elavult készüléket, ezeket ugyanis régi ügyfeleknél is cserélik. Illetve amint áramba dugod, gyakorlatilag már használod, havonta pedig nem fogják cserélni, csak ha elavul vagy meghibásodik. Így rövid időn belül mindenképp használt lesz. Hol van a gond, ha a legújabb technológiát kapod?

aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!