IPad Mini 4 vagy iPad Air 2?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ti melyiket vennétek a két tablet közül? Teljesen átlagos felhasználásra lenne; filmnézés és közösségi oldalak használata, nagyjából ennyi.

aug. 8. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Gyakorlatilag ugyanaz van bennük, úgyhogy mindegy.

aug. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy iPad mini 4-em. A kettő sokban megegyezik. A legnagyobb különbség, hogy az iPad mini kijelzője 7,9 hüvelyk, az Air 2 pedig 9,7 hüvelykes. Ha fontos a hordozhatóság a mini 4 jobb választás, ugyanakkor a tartalom fogyasztás nagyobb kijelzővel kényelmesebb, így ha kevésbé kompakt készüléket keresünk az Air 2 jobb választás.

A másik különbség, hogy az Air 2 processzorja kicsit jobb, 3 magos és az órajel is több.


Mindkettőn iPadOS 15.8.3 van, újabb verziót már nem fog kapni, ehhez biztonsági frissítéseket határozatlan ideig még igen. A jó hír, hogy az App Storeból erre csaknem az összes alkalmazás telepíthető, néhány kivételtől eltekintve. Filmnézésre és közösségi oldalakhoz mindkettő megfelel, az 1080p felbontást viszi. Böngészéskor és közösségi oldalak használatakor az iPad mini 4 sebessége lomhább, aki gyorsabb készülékhez van szokva, erre számítson. Egy nagyobb weboldal betöltési ideje 20 másodperc is lehet. Az Air 2 ennél csak minimálisan gyorsabb.

Anno én is pont ez a két típus között választottam. Azért lett a mini 4 nálam a befutó, mert nagy tabletem már volt, kicsi nem, így ezzel nyújtott valami pluszt. Ha viszont ez lesz az egyetlen, akkor az Air 2 lehet jobb választás neked.

Azt viszont tudni kell, hogy az iPadOS 15.8.3 támogatása nem biztos, hogy hosszú lesz, mert már régi, így lehet nem ez a legjobb választás. Ezért én ajánlok egy harmadik opciót is, az iPad 6-ot. Ez akkora, mint az Air 2, a kijelzője 9,7 hüvelykes, a processzor viszont jóval erősebb és sokkal gyorsabb is, illetve iPadOS 17.6 van rajta, bár a 18-at nem fogja megkapni, de biztonsági frissítéseket még évekig igen, pontosan 2 évvel lesz tovább használható, mint az mini 4 vagy Air 2. Árban pedig nem sokkal több, 50 körül megy hibátlan állapotban, kereskedőnél garanciával. A mini 4 és Air 2 35 ezerért kapható, azt a 15.000 Ft plusz kiadást szerintem bőven megéri az iPad 6.

aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedves utolsó!!!
aug. 8. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Egyik se “mai gyerek”, viszont szoftveresen mindkettő ugyanarra a verzióra frissíthető, de az Air 2 jobbnak tűnik: gyorsabb a processzora, erősebb a grafikus chipje, és nagyobb az akkumulátora - lényegében ennyi a különbség.

aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!