Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Apple tv működik billentyűzett...

Apple tv működik billentyűzettel? Plusz még néhány kérdés ezzel kapcsolatban a leírásban

Figyelt kérdés

Szeretném egy vak ismerősömet meglepni egy ilyen készülékkel. Megörökölte az édesanyja Samsung tv-jét, mert ő vett magának egy másikat. Ez egy régi tv, 14-15 éves talán. Ezen a készüléken nincs megfelelő képernyőolvasó szoftver, és nagyon rakni sem lehet rá más ilyen jellegű programot.

Nézelődtem, hogy milyen alternatív megoldások vannak, és arra jutottam, hogy az Apple tv boxa a leg vakbarátabb mindegyik közül. Van rajta Magyar hang, és ugyan az a beszélő dolgozik rajta, mint az IPhone-okon. A kérdésem, hogy távirányító helyett lehetséges-e billentyűzetet csatlakoztatni a boxhoz, és úgy használni? Mivel az nagy segítség lenne a számára. Természetesen vezeték nélküli billentyűzetre gondolok elsősorban.

A másik fontos kérdésem, hogy az Apple Tv-n elég a 128 GB tárhely? YouTube-ra lenne használva, Netflixre, Disney+-ra, meg mittudom én mire, de ezekre mindenképp.

Az Apple tv-kre is olyan gyakran érkeznek szoftverfrissítések, mint az IPhone-okra? És ha igen, akkor azt honnan lehet tudni? Van ilyen felugró dolog, vagy hogyan lehet az értesítéseket megkapni?

Illetve még arra lennék kíváncsi ezzel kapcsolatosan, hogy ez mennyire időtálló eszköz?

Valamint még az érdekel, hogy lehet rá Kodit telepíteni? Az is sok mindent megkönnyítene.


Sajnos nem értek az Apple-höz, soha nem rendelkeztem ilyen készülékkel. Egyszer vettem egy IPhone készüléket, de 3 hónap után eladtam, mert ez nem nekem való, és visszajöttem androidra. De a tv-t illetően, ha nincs másik megfelelő eszköz, akkor sajnos ez van, és az Apple eszközét kell megvenni.



jún. 27. 13:25
 1/5 anonim válasza:
nem lehet billentyűzettel! távirányítója van
jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kár.

Akkor az Apple az Androidhoz képest a tv-t illetően is éveket van lemaradva, hisz az androidos tv-n a billentyűzet már hosszú évek óta működik.

jún. 27. 17:43
 3/5 anonim válasza:
jún. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem volna egyszerűbb egy iPhone? Minek egy vaknak TV vagy bármilyen nagy kijelző amikor amúgysem látja?

Én elég vacakul látok és mindent is felolvastatok az iPhoneval. Ahhoz nem kell nagy tv, meg billentyűzet meg semmi egyéb cucc. Egy fülhallgató max ami kellhet.

Egy tv, egy AppleTV és billentyűzet, stb árából kijön egy átlag iPhone. Be lehet állítani hogy felolvassa a képernyőt 3 gombnyomásra, vagy egy kézmozdulatra.

Azért nehogymár az Apple legyen a hibás, hogy te egy feladatra egy olyan eszközt szeretnél használni amit nem arra terveztek.


https://www.youtube.com/results?search_query=apple+tv+blueto..

jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Külön billentyűzettel nem megy, ha van másik iOS/macOS eszközöd, az használható távirányítónak és billentyűzetnek is. Van ugyan Siri, de sajnos az nem hogy csak angolul ért, hanem magyar AppleID-vel akkor sem használható (ki érti ezt?).


A tárhely elég, főleg ha streaming-re használjátok.


A frissítések esetén beállítható, hogy azt automatikusan keresse és telepítse, nem kell többet foglalkozni vele.


Kodi nincs, Plex viszont van, az is elég jó, persze oda akkor kell egy mediaserver is (és nem az AppleTV-n, hanem mondjuk egy NAS-on).

júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!