Javaslatok magyarországon olyan bakelit lemez lejátszóra amiknek van hangmagasság/tempó (pitch) tekerője (És most nem arra gondolok hogy 33 meg 45 rpm) de ugyanakkor jó a teljesítménye?

Figyelt kérdés

jún. 19. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Ilyen nemhogy itthon, de a világ többi részén sem létezik.
jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
At-lp120
jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Ilyesmik a teljesség igénye nélkül, pár nagyobb, ismertebb gyártóktól:

- Audio-Technica AT-LP120XUSB: [link]

- Pioneer PLX-500: [link]

- és a klasszikus Technics SL1200 leszármazottak aranyáron - például a Technics SL-1210MK7: [link]


(És nem bakelit, vinyl... ;) )

jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Angolul vinyl. Magyarul nem. Hacsak nem nevezed turntable-nek a lemezjátszót is.
jún. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Mellesleg az AT-LP120-nak nem tekerője van, hanem tologatója (szőrszálhasogatás, igen) és ár-érték arányban talán az egyik legjobb jelenkori lemezjátszó (sznoboknak turntable).
jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
25%

Pioneer PL-200 lemezjátszóm is tudta ezt már régen, persze a hálózati frekvencia volt a referencia (a narancs színű glimmlámpa) és az 50 Hz akkoriban nem volt teljesen pontos, ami egyes órák késésében nyilvánult meg, hangban szerintem ember nem vette észre.

Meg akkoriban szimplán lemezjátszót mondtunk, csak később jött a CD, amikor B. Tóth László a Poptarisznyában elkezdte mondani ezt a bakelit poént, amit komolyan vett a sok laikus buta, így egy egész ország beszopta ezt a marhaságot.

Azért volt poén, mert régen bakelitből készültek a törékeny villanykapcsolók, meg ilyen durvább dolgok, valamiért ez jó viccnek tűnt, bakelitnek mondani a hanglemezt.

Ma már nem vicces, az emberi butaság jelképe lett.

jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Emberi butaság jelképe? Mert ma már nem humoros ami harminc éve az volt? És a vájnilezés minek a jelképe?

Szerintem te csak hobbiból vagy valami rejtett sértődöttségből kifolyólag próbálod sértegetni szegény még nálad is öregebb generációt, feltételezve róluk, hogy annyira ostobák, hogy azt hiszik, TÉNYLEG bakelitből van a hanglemez. Ez valami trauma lehet nálad talán, nem tudom, nem vagyok pszichomókus.

Ahogy a babaszappanról sem hiszi senki hogy babából van, úgy a bakelitről is tudja mindenki, hogy nem bakelitből van. Persze lehet, te sokáig nem tudtad, és ezt próbálod kompenzálni...?

Szóval, mesélj, te hogy nevezed a hanglemezt? Vájnil?

jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ember nyugalom
jún. 20. 01:04
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
#6 Szerintem az az emberi butaság jelképe, amit egyesek csinálnak amikor valaki bakelitnek hívja a lemezt. Most ki nem szarja le hogy hívod, mindenki tudja mire gondolsz és a legtöbben tudják, hogy nem bakelitből készült.
jún. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
#10 A kettő között elég nagy a különbség. Mond neked az valamit, hogy köznyelv?
jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!