Amazon Kindle inverz mód tapasztalat (fekete papíron fehér betűk)?

Figyelt kérdés
A mostani Kindle Paperwhite2 olvasómon nincs inverz mód. Feleségemet zavarja a mostani fényerő, bármennyire is csökkentem. Kérdésem az lenne, hogy mennyivel ad kevesebb fényt inverz módban történő olvasás, illetve mennyire olvasható?

#e-book #amazon #Inverz mód
jún. 8. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Kevesebb fényt ad és teljesen jól olvasható, de ha a telefonodon se szoktad sose használni az éjszakai módot, akkor először biztos furcsa lesz. Itt gyakorin is van sötét mód (én most laptopról vagyok és a lap legalján van egy ilyen gomb), szerintem először próbáld ki, hogy neked mennyire zavaró fekete alapon fehéret olvasni. Megszokható amúgy, de nem mindenki szereti.
jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:
25%

"de ha a telefonodon se szoktad sose használni az éjszakai módot, akkor először biztos furcsa lesz."


Az éjszakai mód és a sötét alapon világos betűk (sötét mód)teljesen más.

jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem az éjszakai kékfényszűrős dologra gondoltam én se, csak a szóismétlés elkerülése miatt fogalmaztam így. Lehet rosszul használtam az elnevezést, természetesen végig azt értettem alatta, amikor fekete alapon fehér a szöveg.

Szerintem jó ötlet, ha a telefonján megnézi, hogy neki milyen így olvasni, mielőtt vesz egy új kindle-t csak emiatt. Ne akkor derüljön ki, hogy a kérdezőnek ez zavaró.

jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából a sötét móddal nincs bajom a számítógépen. Egy monitornak és egy ebook olvasónak teljesen más a felépítése, sőt abból a szempontból is nagyon különböznek, hogy egy olvasónál sokkal tovább koncentrál egy szűkebb területre mint egy monitornál.

Igazából az érdekelne, hogy mennyivel kevesebb fényt bocsájt ki mint a világos mód. Én a mostani olvasómnál este a teljesen sötét szobában a 30 fokozatból a 7. fokozatra szoktam állítani a fényerőt. Még ennél a fényerőnél is simán tudom zseblámpának használni az eszközt, mert a sötéthez szokott szememnek elég erős fényerőt ad, hogy pl. egy 20 nm2-s szobában körbenézzek vele.

Ezt a fényerőt szeretném lényegesen csökkenteni azáltal, hogy sötét módot használnék. Lehet, hogy ez a fényerő már elég alacsony lenne ahhoz, hogy feleségem alvási fény-ingerküszöbe alá kerülhessek? Persze ez költségben eléggé odaver, hisz van egy minden szempontból teljes megelégedésemre szolgáló eszköz, amit csak ez miatt cserélném...

jún. 9. 12:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Még azt sem tudom, hogy ez az egyszerű szoftverrel megoldott sötét módnak vannak-e egyéb feltételei. Gondolok itt arra, hogy a jelenlegi olvasómra is érkeznének frissítések - ha le nem tiltottam volna őket 10 évvel ezelőtt - és el tudom képzelni, hogy már a Paperwhite2-re is a jelenlegi oprendszer nyújtja ezt a lehetőséget, csak én zártam magam ki róla. Vagy a fizikai felépítése nem engedi meg? Például azért, mert nem tökéletes a fényzáró képessége és a fekete lap mellett kivilágítana a LED háttérfény? Lehet, hogy az inverz mód (sötét mód) kitalálásakor szigorúbbra kellett venni a háttérvilágítás megoldását, ezért nem teszik bele az első generációs háttérfénnyel rendelkező olvasókba ezt a funkciót?
jún. 9. 12:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is szoktam időnként teljesen sötétben, a párom mellett olvasni este, de nem 7-es fokozaton, hanem teljesen leveszem. A szöveg így is jól olvasható, hiszen háttérvilágítása van és nem kell, hogy zseblámpaként funkcionáljon. Amúgy az enyémen van sötét mód is, de azt annyira nem szeretem, nekem fura fekete alapon fehér szöveget olvasni. Jóval kevesebb fénye van, de csak ezért én nem vennék egy új készüléket, mikor lehet az is elég lenne, ha csak lejjebb vennéd este a fényerőt.
jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

7-es fokozatnál nem tudom lejjebb venni, mert akkor nem látom a betűket. Egyre jobban romlik a szemem az életkorommal egyenes arányban.


(Egyébként igazad van. Csak az inverz mód miatt cserélni pazarlás. Főleg, hogy imádom. 10 éve mikor megvettem óriási változást hozott az életembe. Mindig is szerettem olvasni, de általában nem vettem a fáradságot, hogy elmenjek könyvesboltba. Online letöltve a könyveket már sorakoznak az olvasnivalók, már csak az időm szabja meg, hogy mennyit olvassak)

jún. 10. 09:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!