Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes még nintendo switch...

Érdemes még nintendo switch venni?

Figyelt kérdés
Van a nintendo-nak olyan szolgáltatás bizonyos havidíj összegében gamepass féle?
jún. 3. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Jövő év elején esedékes a Switch 2. Elvileg még idén ősszel bemutatják. Amit tudni lehet róla az alapján jóval erősebb lesz és lejátssza majd a Switch 1 játékokat is. Régi barátaim akiknek minden Nintendo konzol megvolt arra számítanak, hogy olyan $400 lesz ami nem olyan sokkal drágább mint a jelenlegi Switch Oled model. Én most jutottam el odáig, hogy vennék gépet, de amennyiben az ár akörül lesz szerintem már nem éri megvenni a régit. Közel annyit fizetsz a régiért mikor a játékok nagy része eléggé nyekereg rajta már évek óta. Ha nem is újítják fel a grafikát biztos nem fognak szaggatni az új gépen.


A Nintendónak egy online multiplayer előfizetési szolgáltatása van, vagyis fizetned kell egy havidíjat, hogy multizhass másokkal. Mivel a gépre nem sok kifejezetten multis játék van és a Nintendo online rendszere jóval egyszerűbb mint az "asztali" gépeké ezért ez olcsóbb. Van egy alap változata és van egy komolyabb. Itt megnézheted mi van benne: [link]

Lényegében régi Nintendo konzolok játékaiból kapsz egy válogatást mellé, tehát nem mai játékokat mint Game Passban. Az alapban csak Gameboy és (S)NES játékok vannak, a drágábban Nintendo 64 és GBA szoftverek. Emellett a Nintendo a saját játékainak kiegészítőit is játszhatóvá teszi a drágább csomag előfizetőinek. Az alapjátékokat ettől függetlenül meg kell venned és mivel a Nintendonak nagyon kevés letölthető kiegészítője van (jelenleg HÁROM van a csomagban az egész Switch életciklusából!) ezért szerintem a drágább nem éri meg. Ezek a régi játékok gyakorlatilag bármin emulálhatóak évtizedek óta. Még az olcsóbb is kétséges ha nem multizol. Mindkét előfizetési kategóriából van egy "family" opció ahol 8an is használhatják az előfizetést kevesebb mint kétszeres árért. Az viszont már eléggé megéri ha találsz akár csak néhány embert akikkel összeállnál (és megbízol bennük).


A Nintendoal kapcsolatban egy fekete leves van amire a barátaim figyelmeztettek, mégpedig az, hogy az üzleti modellje másként működik mint a többi (PC,PS, Xbox) platform. A Nintendo elsősorban hagyományosan üzletel és nem hajt arra mint mindenhol, hogy akár hetek vagy hónapok múlva töredék áron vehetsz dolgokat. Nem szoktak akciózni - ha igen akkor is minimálisan. A gép ára ugyanannyi mint 7 éve(!), a játékok kb ugyanannyiba kerülnek mint megjelenéskor. Maximum speciális kinézeteket lehet vásárolni játékokkal bár azok akkor többe is kerülnek. Ennek hátránya, hogy nincs olyan mint máshol, hogy "majd megvárom míg fele-negyed annyiba kerül". Jól meg kell gondolni a vásárlásokat ha az embernek nincs sok pénze a hobbira. Viszont cserébe minden Nintendo cím garantáltan nagyon jó és elenyésző kivételtől eltekintve megkapod az egészet kereken ha megveszed - nincs nyolcszáz utólagos kiegészítő meg 4 fajta deluxe edition. A hátránya a dolognak viszont az előnye is. A játékok tartják az értéküket évek múlva is így ha fizikailag cserélgetsz/eladsz akkor nem kell aggódnod, hogy hónapok vagy évek múlva semmit sem érnek majd a kártyáid.

jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna hogy ilyen tartalmas választ kapok, szerintem megvárom az új gépet és helyette xbox series s veszek , azon még legalább 3 évig lesz rá tartalom és fele annyiból megvan.


Köszönöm hogy ennyi időt fordítottál rám. :)

jún. 3. 11:38
 3/3 anonim válasza:
Tudom már régi kérdés és lehet már vettél más gépet, de nekem jó tapasztalatom van vele. Igaz lite verziót vettem mert nekem ez is megfelel és használtan. Mostani ára egyébként ennek több mint 2 éve. Akkor 65.000 Ft ért is lehetett venni, most 80-100 között mozog új ára. Az alatt nincs. Annyit nem fizettem volna érte, zelda viszont meglepően tetszik.
jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!