Melyik oled tv-t válasszam?
Elsősorban remux uhd filmnézésre es ps5-re használnám. 55 colosban gondolkodom, 500 000 forintot terveztem rászánni.
Körülnéztem és a következő modellek jöhetnek szóba:
LG C3
Sony bravia A80L
SAMSUNG QE55S90CATXXH
Philips 55OLED718/12
Jó lenne, ha mkv kiterjesztésű fájlok esetén is kezelné a dolby visiont, de nem ez az elsődleges szempont.
Én a Philips-et választanám az Ambilight és az Android TV miatt.
Utána jönne a Sony majd csak azután az LG. Samsung pedig utoljára.
Nekem fontos a jó rendszer is, A Sony és a Philips is Android TV-t használ, illetve LG panelt. Az LG a saját hulladék WebOS-ét használja, ki nem állhatom. A Samsung Tizen rendszerét is utálom, illetve szerintem az LG panelek jobbak.
A körítést (menü és dizájn) átugrom, csak a teljesítményről beszélek ami alapján mindenki dönthet az ár-érték arányról, a saját igényeit (pl Amblight) meg hozzáteszi vagy nem. Az LG modelljelöléseit a legkönnyebb követni ezért a többit ehhez hasonlítom. Az LGnél a fő modellek az A B C G (és M).
- Az A legkisebbet tudó alapmodell, komoly fő funkciókban kevesebbet tud. Ha csak az a lényeg, hogy legyen filmnézésre akkor ok, de processzorban, panelban, videojátékra gyenge.
- A B eggyel jobb, de nem annyival mint amennyivel drágább az A-nál és olcsóbb a C-nél
- A C általánosan a felső kategóriás modell ami minden igényt kielégít akkor is ha nagyon igényes vagy.
- A G csúcskategória, jóval drágább és az M a speciális csúcskategória, ezek nem igazán megfizethetők és igazán csak az ínyencek látnak rajta különbségeket.
Emellett nem árt tudni, hogy jelenleg az LG és a Samsung gyárt Oled paneleket, Az LG WOLED paneleket, a Samsung QD-OLED paneleket. Az LG régebben csinálja, a Samsung technológia jóval újabb. Nincs kőbe vésve, de a Sony Samsung paneleket használ a Philips meg LG paneleket. Általánosan a két fő különbség a panelek között felhasználói szempontból:
- A hasonló kategóriás QD Oled panelek jobb értékeléseket szoktak kapni a WOLED paneleknél.
- A WOLED panelek jóval strapabíróbbak főként beégés szempontjából.
Az LG C3 mint említettem az felső kategóriás Oled. 4K120Hz, VRR, Freesync, Gsync, mind a 4 HDMI 2.1 csatlakozó max sebességes és mindent támogat ami nem alap a TVknél (kérdés van-e annyi cuccod, hogy kihasználd), minden amit el tudsz képzelni videojátékos szempontból. Mivel ez neked opció árban és tudásban ezért a többi Oledet ehhez képest határozom meg. WOLED
A Sony A80L az nem felsőkategória még ha az ára arra is utal. Az LG B kategóriának felel meg. Árban lehet közel annyi ugyanis a Sony TVk általában drágábbak minden kategóriában mint a hasonló márkák. Ezt a "Sony adó"nak szokták csúfolni. QD-OLED
Samsung S90C az LG C3 súlycsoportja és méltó ellenfele. Éveken át a C sorozat volt a felsőkategóriás ajánlott "gaming" TV, de idén a Samsung mindent beletett, hogy átvegye a vezető szerepet. A TV 4K144Hzet is tud (csak PCvel kihasználható, még a konzolok sem tudnak ennyit) a szokásos nyalánkságok mellett. A C3 jobb filmre (Dolby Vision és DTS támogatás), de a Samsung jobb játékra. Az egyetlen ami árnyalja a képet az az, hogy a beégés teszteken a Samsung panelek rendszeresen jóval hamarabb elhasalnak mint az LG panelek és ez videojátékos szempontból elgondolkodtató, hiszen ott sok statikus elemmel számolhatunk órákon keresztül. QD-OLED
Philips 718 Az Oled üzletben az előző három cég meghatározó tehát én elsősorban nem náluk nézegetnék ha Oledről van szó, de ha érdekel a 718 lényegében egy átcsomagolt LG B. Ennek megfelelően tudod belőni az ár/érték arányt. WOLED.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!