Vodafone-upc-médiabox?
Az rtl klub csatornát miért nem lehet tekerni?
És még a rögzített felvételeket se.
Mikor a médiabox lényege szerintem, hogy beállítom ami érdekel és 1 nap múlva megnézem úgy a rögzített felvételt, hogy áttekerem a reklámokat.
Viszont az rtl valami blokkolót tett erre, mert nem lehet áttekerni a reklámot sem a rögzízett felvetelnél, se úgy hogy pár órával előbbi adásra pörgetek vissza.
Miért tehetik ezt meg egyedüliként a csatornák közül?
Hogy gyakorlatilag meghekkelik a mediaboxot és annak értelmét, ami a reklám áttekerése.
Nincs meghekkelve semmi.
A Vodafone meg az RTL kötöttek egymással egy szerződést, amiben ki van kötve, hogy a Vodafone letiltja az RTL csatornáin a visszajátszott műsorokban történő előre tekerést, nyílván azzal a céllal hogy ne lehessen áttekerni a reklámot. Nincs mit ezen tovább ragozni. Ha zavar, akkor nézd máshol az adott műsort.
Nem is nezem így mert gyakorlatilag nézhetetlen ebben a formában.
Nem fogok egy 30 perces programot 3 órát nezni mint pl a sztárbox.
Úgyhogy csak a híradó maradt amit nezek ezen a csatornán fél órás késletetéssel és visszatekeréssel a felére mert a híradó eleje az autóbalesetek nem érdekelnek.
Mindamellett megnéztem közben, számítógépen DVB-T tunerrel, a MinDigTV adásából, a DVB Viewer programmal rögzített felvételben tetszés szerint tekerhető.
Kódolatlan / titkosítatlan felvétel lévén egyébként is bármivel lejátszható a fájl.
Jól írod.
Mert ez visszaélés.
Meg ahogy már 2x leírtam, pont a mediabox lényegét veszi ki a szolgáltatásból, ami a reklám/felesleges tartalom áttekerése.
Mert a médiabox lényege a választás amit az rtl csatorna nem ad meg.
Így meg, hogy az emberek eleve alig néznek már konkrét tv műsorokat mert inkább netflix, youtube, tiktok.
Ez még tovább fogja csökkenteni a nezettséget.
Mert ami miatt aktuális a kérdés.
Én kb 8 évig csak úgy néztem tv t, hogy adás rögzítése és akkor valamikor megnéztem a műsort minden reklámot áttekerve.
Aztán masfél évig nem is nèztem tv t.
És most szembesültem ezzel a genyósággal mikor rögzítettem a sztárboxot és meg akartam nézni.
3db meccs...
Bevonulással együtt 15 perc a 3 meccs.
És csináltak belőle egy 3 órás műsort.
Ki a halál fogja ezt vegignézni?
Szóval tekertem volna bele...erre nem megy.
Szervizmérnök úr csupán azt a nüansznyi dolgot felejti el, hogy a VTV médiabox esetén csak az élő adás jön DVB-C-n. Mihelyst tekerni kezded vagy felvételt vagy műsorvisszanézős anyagot játszol le, az már neten keresztül megy.
A DVB-C-n épp, hogy nem lehetne korlátozni az előretekerést, mivel akármelyik faékegyszerű set-top box is képes a timeshiftingre, azzal meg bármikor előretekersz egy késleltetett adást, de egy felvettet is.
Ha fizikai adathordozóra rögzít mondjuk a régebbi szolgáltatói boxuk, vagy egy saját set-top box vagy egy HDD-s DVD felvevő és már rögzített bármennyi részt egy adásból, az eszköz nem fog meggátolni abban, hogy előretekerd.
A felhős "rögzítésnél" viszont úgy manipulálják a tekerhetőséget, ahogy akarják.
Ne akarj hülyének nézni, nem is érted, miről beszéltem.
A DVB T/C/S rendszerben szolgáltatók megtehetik egy szoftveres beállítás segítségével, hogy a néző szabványos TV-je vagy boxa nem fogja engedni a reklámok átugrását, ha ők akarják, bármelyik programon.
A DVB-szabványt eleve így találták ki annak idején.
Ezt megteheti a MinDigTV is az általuk hivatalosan támogatott boxokon, amit a matrica jelöl.
Ezeken ugyanis olyan firmware van, ami a jogszabályoknak megfelel.
Ez érvényes a "normális" TV-kre is, amihez merevlemezt vagy pendrive-ot csatlakoztatsz.
Egy Samsung, LG, Sony, Philips stb. nem teheti meg, hogy a tartalomvédelmi követelményeket megszegve, szabálytalan firmware-t telepítsen, tehát ezeknél azt fogod tapasztalni, hogy központilag letilthat funkciókat a szolgáltató, ha akar. De nem is szabadna forgalmazni elvileg másfajta készülékeket.
Én megtehetem, hogy a számítógépen a DVBViewer mondjuk nem tart be ilyeneket, vagy lehetséges vásárolni olyan boxokat is, ami erre fittyet hány, mert olyan firmware van rajta.
Ez már attól függ, hogy titkosítva rögzít vagy szokványos videofájlként.
Kódolt műsorokat a kártya segítségével visszafejt az eszköz (TV vagy box), ezt láthatjuk élőben, majd a rögzítéshez ismét titkosítja olyan kulccsal, ami a készülék hardveres azonosítójához is kötődik.
Későbbi lejátszás tartalomvédelmi okból csak ugyanazon a készüléken engedélyezett, opcionálisan még a kártya is szükséges lehet hozzá.
Felmerülhet a kérdés, hogy a TV meghibásodása (alaplapcsere) kiszúrás lenne a tulajdonossal, nem tudná lejátszani a korábbi felvételeket.
A Panasonicnak például erre is van szervizes dokumentációja, hogy ez megoldható legyen. Vagy legalábbis volt plazmákhoz, amire én emlékszem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!