Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a gyakorlati különbség egy...

Mi a gyakorlati különbség egy 60 vagy egy 75 Hz-es monitor között?

Figyelt kérdés

Tulképp minden egyéb paramétere ugyanaz, csak két gyártótól van, és érdekelne, miben fogom tapasztalni a különbséget vagy melyiket érdemes egyáltalán megvenni?

(ha ez számít, TV-adás nézésére és PC-hez csatlakoztatásra is kellene, HDMI-s)



2023. szept. 8. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ez annyira minimális, hogy ne ez legyen a mérvadó. Nyilván papíron jobb a 75Hz, de semmi különbséget nem fogsz észrevenni. Hasonlítsd össze a többi paramétert, tulajdonságát a két terméknek és azok alapján dönts.
2023. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, kösz, akkor ez azt is jelenti, hogy azért a magasabb érték felé érdemes menni, ha minden más egyforma? netán ha éppen 200 Hz-es, akkor meg egyértelműen az?
2023. szept. 8. 22:06
 3/8 A kérdező kommentje:

még annyi, hogy kompatibilitási problémák se lehetnek?

nincs olyan, mint a kameráknál, hogy a 60 fps-es villog, és az 50-es vagy többszöröse / fele lesz jó a PAL rendszerben? ehhez nincs köze?

2023. szept. 8. 22:10
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
200Hz-t már szabad szemmel is észrevennél a 60-hoz képest. Ha mindenük egyforma a kérdésedben szereplő monitoroknál, akkor nyilván jobb a 75Hz-es. Melyik a szóban forgó két monitor/tv?
2023. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

(a méretétől függetlenül, az máodlagos most):


1, ASUS VP239H

2, Samsung Essential C24F

2023. szept. 8. 22:43
 6/8 A kérdező kommentje:
látom, értesz hozzá, még annyi lenne a kérdésem, hogy ha a monitornak van fejhallgató kimenete, akkor abból tudok hangot varázsolni? úgy értem, pl bevinni a jelet erősítőbe és úgy kihangosítani vagy az csakis kizárólag fejhallgatóhoz való? ez nem lenne utolsó szempont nekem ...
2023. szept. 9. 00:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy filmezéshez egyik sem ideális. 200 Hz felett már a vsync ideje is annyira alacsony, hogy nincs értelme használni filmhez. El kell dönteni, hogy filmezni akarsz, játszani akarsz vagy mindkettőt, de akkor vagy a filmet helyezés előtérbe vagy a játékot.
2023. szept. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A hz kérdésre reagálva: én mindig is 60hz kijelzőket használtam, igazából nem is értettem minek 75hz vagy 100hz fölé menni. Aztán egy boltban kipróbáltam pár új telefont, amik tudják a 60/90/120hz frissítést, váltogattam 60hz és 120hz kőzt, nagyon meg voltam lepődve hogy azta, 120hz-en mennyivel finomabb és simább a mozgás. Utána a 60hz mód okádék volt, egyből megértettem miért vannak oda az emberek az ilyen kijelzőkért. Sajnos azóta is 60hz-et használok, de egy következő eszköz esetén fontos szempont lesz a minimum 90hz, de inkább 120hz. Én ezután a tapasztalat után merem ajánlani hogy ésszerű határok közt minél nagyobb legyen a képfrissítés. (A 200hz, 240hz talán már túlzás, de ha megfizethető, miért is ne... A 60hz az már gyenge a mai technológiában, 20 éve még jó volt.)
2023. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!