LED-LCD TV-nél vízszintes pixelcsík hibát miként lehet megjavítani?
Ha T-con-t cserélek, akkor az biztos, hogy orvosolja a hibát?
Négy nagyon vékony és halvány vízszintes csík van a képernyőn, tart a képernyő kb. feléig, ill. van egy 5. csík is, de az bekapcsolás után pár perccel eltűnik.
Általában teljes panelcsere szükséges. Jelenleg nincs más gazdaságos megoldás.
A hiba nagyon kis eséllyel van csak a t-con egységben. Ez panelhiba szokott lenni, amit jelenleg nem éri meg szétszerelgetni.
Milyen panel? Mainboard (alaplap) vagy display vagy mire gondolsz?
Tele van a youtube egyébként ilyen problémával, amit t-con cserével javítanak, ezért kérdeztem elsősorban, de hát az egy dolog, attól persze nem feltétlen ez a hiba nálam akkor ezek szerint... mindenesetre egy próbát megér akkor ezek szerint, nem? 10e egy T-con, nem egy érvágás, nem ez a hiba oka, akkor eladom, a t-con-t.
Ezen nem segít a T-con panel, ha ismernéd a szerepét, akkor vicc...
Egy megoldását láttam az ügynek.
Kell hozzá egy 80 és 100 év közötti rokon, aki a pixelcsíkot észre sem veszi, TV-t örömmel használja.
Nem ismerem a szerepét, azért kérdeztem! :) Ha ismerném, nem kérdeznék!
Tehát akkor ezek szerint ez full kamu? https://www.youtube.com/watch?v=6OPrb9Gdf9Y
Amit itt a 6-os ponttól írnak, az is hülyeség? [link]
Szóval ha köze nem lehet ehhez a T-con panelnek, akkor minek írnak/mondanak ilyet? Nem kötekedek, nem kételkedek, csak segítséget kérek a megértéséhez!
4.
Az első videó más jellegű hibát ábrázol. Nem fix, azaz állandó pixelcsík, hanem mozgó zavarjel. Nem ugyanaz.
A második link azért mond hülyeséget, mert a T-Con panelra hárítja ezt a hibát, amit inkább kicserélhetne, sokkal jobb lenne és egyszerűbb.
De pont azért szokták alkalmazni a "szigetelős módszert", hogy a kijelzőn belüli zárlat megkerülhető legyen, ezáltal a TV (kijelző) menthető legyen.
Nem is értem, hogyan tudtak ekkora hülyeséget leírni, elég butának kell lenni hozzá.
Ezt nagyjából úgy lehetne elképzelni, hogy az alaplapról T-Con panelra menő LVDS szalagkábelen a videojel sok érpáron oszlik el, de még mindig csak egy videó adatfolyamot képez (az érpárak lényegében csak a sávszélességet bővítik, illetve tápfeszültséget is visz).
A T-Con panelről elmenő jel már RGB összetevőkre van bontva, gamma-korrigált, illetve időzített vezérlőjeleket biztosít a kijelző meghajtásához (Timing Control elnevezés), de nem pixelsor szintjén, azaz nem címez meg közvetlenül sorokat, oszlopokat, hiszen ahhoz még mindig túl kevés lenne a vezetőszál. Ez már a kijelzőbe, illetve annak füleire integrált áramkörök dolga (COF).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!