Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az aktív zajszűrés (fejhallgat...

Az aktív zajszűrés (fejhallgató) mit jelent?

Figyelt kérdés

Érzékeli a készülék a kívülről jövő hangokat és valami fehér zajt csinál a zene mellé amit hallgatok?


És ha pl csak bal oldalról jön a zaj akkor a bal fülemnél erősebben?

Ez nem okoz szédülést? (Mindig szédülök ha a fülesnek az egyik oldala hangosabb.)



2023. júl. 14. 10:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

ahh, ok értem amit mondasz, itt vagy megcsúszva:


"Hullámok a levegőben, azaz zaj." - NEM


a " Zaj a hasznos információhoz hozzáadódó felesleges, ahhoz nem tartozó jel, amely a hasznos jel értelmezését nehezíti. A zaj több eltérő frekvenciájú és intenzitású jel zavaró összessége. A jelek forrása és frekvenciaspektruma attól függ, milyen zajról van szó." - Wikipédia


[link]


fehérzaj ugyanott lejebb

[link]


az aktív zajszűrés nemcsak attól aktív, hogy elektormosan előállít egy hangot, hanem hogy folyamatosan változtatja a környezethez. ha csak 'szimpla' zajt generálna, az azt jelentené hogy zúg mint a TV a hangyák háborúja alatt.

2023. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem tudományos igényességgel írtam ki a kérdést. Sosem használtam ilyet és valahogy így képzelem.


Lényegileg akkor azt csinálja amit mondtam. Adaptívan ellen-hullámokkal kioltja a nemkívánatos hangokat a környezetből.

2023. júl. 14. 13:06
 13/16 anonim ***** válasza:
25%

"Nem tudományos igényességgel írtam ki a kérdést."

Nem is kaptál tudományos választ. Az nem tudomány, hogy Pistike lepontozze a jó választ és bemásol 2 wikipédia cikket. Ezt egy idomított majom is meg tudja csinálni.

2023. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Lényegileg akkor azt csinálja amit mondtam. Adaptívan ellen-hullámokkal kioltja a nemkívánatos hangokat a környezetből." - stimmt


és hamár ez tisztázódott:


"És ha pl csak bal oldalról jön a zaj akkor a bal fülemnél erősebben?" - igen, legalábbis a jobbak, de úgy hogy lehetőleg a zenét ugyanolyan hangerővel halld mindkét oldalon, okosak ezek a kütyük


"Ez nem okoz szédülést? (Mindig szédülök ha a fülesnek az egyik oldala hangosabb.)" - nekem eddig nem volt bajom, illetve az enyém pl. ha kiveszem az jobb oldalt, akkor a bal oldalt automatikusan kikapcsolja a zajszűrést, és átvált környezeti zajra


igazság szerint az lenne a tuti ha kipróbálnál egyet vagy boltban, vagy megrendeled neten ha nem tetszik, 3napon belül visszaküldöd

2023. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ennyi marketingrizsán alapuló félreértelmezést bakker... Simán csak leadja a hangszóró fordított polaritással (negálva) azt, amit egy kis mikrofon kap kintről, ideális esetben teljesen kioltva azt, ami kintről bejut. Aztán persze jön a valóság és az ő irdatlan komplexitása, tehát minden megvalósítás pontatlan kicsit, de azért elég sok dB-t csökken a külső zaj az aktív "szűréssel" (ami kioltás, még ha részleges is). Élből egész jól szigetel a fülpárna és a kagyló, ehhez képest nyer még jelentős decibeleket neked.
2023. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szirty ***** válasza:
68%

"Lényegileg akkor azt csinálja amit mondtam."


Nem igazán!


Ilyeneket írtál: " valami fehér zajt csinál a zene mellé"


Nem. Nem csinál fehérzajt!


"Pont hogy zajt termel"


Nem termel zajt. A környezetből veszi.


"Hullámok a levegőben, azaz zaj."


A zene is "hullámok a levegőben". De mégsem zaj.

2023. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!