Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha vennék egy DVD felvevőt,...

Ha vennék egy DVD felvevőt, akkor lehet hozzá csatlakoztatni Set top boxot?

Figyelt kérdés
Lenne vásárlási kilátásban egy DVD felvevő, aminek van HDMI kimenete, arra lehet csatlakoztatni Set top boxot, hogy fel lehessen venni vele műsorokat? A boxomon lenne egy néhány felvétel, amit DVD-re szeretnék menteni.

#DVD #HDMI #felvevő #DVD lemet
2023. febr. 13. 05:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%

Másképp fogalmazva, a tartalomszolgáltatók elvárása, hogy műsort elosztó szolgáltató nem adhat lehetőséget az ügyfeleinek, a műsor ellopására.

Különben nem szerződnének vele.

2023. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A felvételeket magán célra menteném DVD lemezre, nem tenném fel a netre.

Melyik lenne akkor a jobb?

DVD felvevő HDMI-vel vagy HDMI-USB digitalizáló (van OBS-em)?

2023. febr. 13. 11:24
 13/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem érted? Egyik sem!
2023. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Értem, de nem teljesen helytálló a válaszod, mert 1-2 hónapja még működött.

Lefrissítették a boxot és az új rendszer óta nem tudok rákötni Scart-ot, mert csak hang van és kép nincs.

Beszéltem a T-Home-os kollégákkal, ők az átalakítót ajánlották, vettem egyet, kipróbáltam és nem működött, akkor mondták a digitálizálást, az már helytálló megoldás, mert amíg a felvételeket nem teszem fel netre, addig a szolgáltató nem szólhat

2023. febr. 13. 11:38
 15/21 A kérdező kommentje:

A Szolgáltató nem szólhat bele, és nem is szólt bele, hogy miket veszek fel a boxról, mivel nem éltem vissza a felvételekkel, teljesen magán célú.

Jelenleg fontos felvételek vannak a boxomon.

2023. febr. 13. 11:43
 16/21 anonim ***** válasza:
DVD-re nem fér rá egy full HD film. Blu Ray írót vegyél. Ahhoz lehet kötni set top boxot.
2023. febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

HDMI --> USB digitalizáló nem jogvédett tartalmakhoz használható (videójátékok rögzítése, saját felvételek, ilyesmi), a HDCP-titkosítás kijátszására nem alkalmas, ha jól tudom. Túl egyszerű lenne. Nem próbáltam, csak feltételezem.

Csak az eszköz eladói ezt nem nagyon hangsúlyozzák.


"A felvételeket magán célra menteném DVD lemezre, nem tenném fel a netre."


Nekem vagy nekünk itt ezt hiába ígéred becsszóra, nem rajtunk múlik. De én nem gördítek akadályt, egyébként.

2023. febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Mennyibe kerül egy BluRay író, nyilván nem lehet olcsó, de a legolcsóbb mondjuk?

Csináltam olyat is, hogy digitalizálva OBS-el számítógéppel mentettem le egyik kedvenc műsorom felvételeit, kb. 576p-ben digitalizáltam, csak eltűntek valahová a felvételek, keresgélem, mert nekem azok kellenének, hogy DVD-re írjam.

Eszemben sincs, hogy én bárhová feltegyem a felvételeket!

2023. febr. 13. 12:00
 19/21 anonim ***** válasza:
USB capture card aliexpress-en olcsóbb mint a blu Ray író.
2023. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy a digitalizáló egység mellett döntök, bár nincs külső vinyóm így csak a laptopon tudom tárolni a felvételeket.

A laptopomban 2TB vinyó van és 128GB SSD, a RAM meg 16GB, tehát a teljesítménnyel sem lesz valószínűleg probléma.

Most jelen állás szerint Set top box felvételeket szeretnék kimásolni, ugyan elméletileg nem lehetne, de az OBS felismeri, de vannak más alternatív programok is, a felbontást mindegyiken lehet állítani, tehát ha mondjuk DVD felbontású felvételeket szeretnék készíteni, akkor 480p vagy 576p felbontás, bár ha külső vinyón vagy pendrive-on tárolnám, akkor tök mindegy a felbontás, mert érdemesebb inkább jó minőségben rögzíteni.

2023. febr. 13. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!