Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, hogy amit venni akarok fényképezőgépet, az milyen?

Figyelt kérdés

Régen volt egy gépem (Minolta), ami csak 2Mp-es volt, mégis gyönyörű képeket csinált. Sajnos zárlatos lett. Most van egy másik (Panasonic), ami már 6 Mp-es, van rajta vagy hatféle vakuzási mód, ilyen-olyan beállítások, stb. Ennek ellenére a képei pocsékok: a hasonló árnyalatok egybefolynak, a színek még a közelében sincsenek a valóságnak (pl. naplementét fényképeztem rózsaszín-lila árnyalatokban, a végeredmény meg egy narancssárga paca lett...). Arról nem is beszélve, hogy a mozgókép-felvételhez nincs(!) hang. Erről persze az eladó elfelejtett tájékoztatni minket, nekünk meg eszünkbe sem jutott, hogy ilyen marhaságra is oda kell figyelni.

Szóval: a boltban ugye nem lehet kipróbálni (se akksi, se memóriakártya, se feltelepített progi a fényképezőgépekhez), akkor honnan tudom meg, hogy jó képeket készít-e a gép? Van olyan oldal a neten (bár azt sem tudom, melyik),ahol összehasonlítják a digifényképezőket, de amíg nem ismerek jó párat, addig hiába írják, hogy ez vagy az jobb, mint a másik... De akkor hogy tudok biztosan jó gépet szerezni? Nem szeretném még egyszer megjárni. (70 ezer Ft-om bánja...)


2008. dec. 27. 18:34
 1/6 anonim válasza:
65%

A Panasonic egy jó fényképezőgép márka, csak sok vevő azt felejti el, hogy ezt a sokféle beállítást tudni kell használni is, szóval nem árt tudni fényképezni hozzá, és nem csak kattintgatni összevissza. Lehet, hogy nektek egy ennél sokkal egyszerűbb gép kellett volna.


Amúgy sok weboldalon meg lehet nézni a fényképezőgépeket, összehasonlítani, az e-digital weboldalán is van ilyen lehetőség, ott van az árukereső.hu weboldal, a pixmania, az árgép.hu, és még több, de ezek a legismertebbek. Viszont lehet akármilyen jó lehetőségekkel felszerelve egy fényképezőgép, ha nem tudjátok ezeket a funkciókat jól használni, vagy kihasználni, akkor felejtsétek el, és vegyetek egyszerűbbet.

2008. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
[link] itt körülnézhetsz,elég részletesek a tesztek. de ha érdekel a véleményem akkor mindenképpen Canon-t vegyél,gyönyörűek a színei és a profi fotósok zöme is ezt a márkát választja,nem véletlenül.Ha már egyszer volt egy Canon géped,utána mást nem szívesen veszel :D
2008. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
75%
MediaMarkt, Saturn, menj be taperold végig a gépeket, az eladók is segítenek, utána dönts.
2008. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: nem vagyok annyira amatőr, hogy ne tudjam használni a saját gépemet... Nem ma kezdtem a fényképezést, és bár nem számítok profinak, azért tudom, hogy mikor milyen funkcióhoz nyúljak. Ennek ellenére ami a többi gépen csodásan működik, az ezen a gépen valami teljesen mást csinál. Nem mondom hogy könnyedén boldogulnék egy profi felszerélessel, (volt már a kezemben, és nem volt bajom vele), de azért egy -hétköznapi forgalomban lévő- gépet még prímán tudok kezelni.

(Bocs a felhördülésért, de mindenki ezzel jön, hogy egy nő nem tudhat fényképezni, aztán amikor megnézik a képeimet, akkor csak hümmögnek...)

A többi válaszolónak pedig köszönöm a tanácsokat!

2008. dec. 27. 19:38
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Ha valóban olyan gépet szeretnél, ami jó képeket csinál, én a Panasonic TZ 4 vagy TZ 5 modelljét ajánlanám. Ami mellettük szól: Kis méret, 10X-es optikai zoom, optikai képstabi, Nagyfelbontású LCD kijelző, részletgazdag, színhelyes képek, egyszerű használat. A pixinfo.com-on találsz róluk leírást és tesztképeket is. Jó vásálást!

2008. dec. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajánlanám az ilyen téren egyik legprofibb külföldi oldalt, a [link] -ot. Rengeteg fényképezőről van fent teszt, és ha nem néztél még ki gépet, akkor funkciók és tulajdonságok szerint kereshetsz olyat, ami megfelelő számodra.
2008. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!