Milyen minőségi sorrendben vannak?
Leggyengébbtől a legjobbig, általánosságban (az egyes kategóriákon belül is jelentős eltérések vannak):
- Bármely eszköz beépített hangszórója
- Aktív PC hangszóró
- Mini hifi, kompakt házimozi (szettben hangszóró is jár hozzájuk)
- Nagyobb hifi (szettben hangszóró is jár hozzájuk), soundbar
- Házimozi, hifi torony (hangszóró nem jár hozzá, külön kell venni)
Zenehallgatáshoz a mini hifinél lejjebb én személy szerint nem adnám. De ha hallanál egy jól belőtt nagy házimozit megfelelő minőségű forrásról szólni (akár zenével, akár filmmel), meg persze ha meg tudod fizetni az árát, te is egész biztos vennél egyet és nem ragadnál le a hifinél. De azért szetetik, mert az az arany középút, ami már elég jól szól de nem is egy vagyon.
Készülékbe épített hangszóró, például egy rádió beépített hangszóróval. Ez lehet egészen egyszerű gyenge minőségű, de vannak egészen jó hangúak is.
Mini Hi-Fi, rádió, magnó, lemezjátszó, CD játszó egybeépítve, külső hangszóróval, általában gyenge minőség.
Hi-Fi, különálló lemezjátszó, magnó, rádió, CD játszó, külső komolyabb hangdobozok, jó minőség, a legtöbb átlagos hallgatónak megfelel, áruk elfogadható.
Audiofil, High-End, Ezek már a vájtfülűeknek valók, állítólag a legjobb minőség, de az áruk irreálisan magas.
A „minőség” nehezen megfogható ezen a területen. A mérési adatok és a meghallgatás gyakran ellentmond egymásnak. A megítélés egyéntől is függ és igencsak szubjektív. Legjobb példa erre az elektroncsöves kontra félvezetős erősítő vita.
Remélem érted 4-es válaszát, a mini Hifi csak a nevében Hi-Fi, valójában az ilyen csillogó-villogó vackok gyenge minőségűek, a legalsó kategóriát képviselik.
Az elsőről ezt írják:
„A 300 W teljesítményű, új kialakítású hangszóró basszusa bőséges dinamikát és kiegyensúlyozott összhangzást biztosít.”
Mindezt egy 13 cm-es mély és 5 cm-es magas sugárzóval? A megadott fogyasztás meg 49 W, a hatásfoka sokkal nagyobb, mint 100%?
A másodikra ezt írják:
RMS: 450 W
PMPO: 4950 W
Hangszóró: 16 cm
Fogyasztás: 60 W
Hát ilyen a mesében sincs, rég láttunk ekkora hazugságokat. Alapvetően a Mini Hifi-k szinte mindegyike ócska, rendkívül gyenge minőségű vacak. A megadott adatok, főleg a teljesítmények rendkívül eltúlzott hazugságok.
Nagyon sok pénzt kell elkölteni, hogy igazán érezhető különbséget tapasztalj. Ezek a kis kompakt cuccok, amiket linkeltél, alkalmasak rá, hogy zenét hallgass. Az ár valószínűleg mutatja az egymástól való minőségbeli távolságukat is, de szerintem ma már nincs szükség ilyen rendszerekre.
Én aktív hangfalakat használok, 100 Watt/db. Számítógép/külső hangkártya kombóról megy a tartalom. Sajnos ez is kerülhet akármennyibe is. Nem támogatom ma már a nyolcvanas évek hifista vashegyeit. Amiket linkeltél, pontosan azok utánérzései, kiváltásai egy olyan világban, ami meghaladta már a zenehallgatás azon módszereit is.
Sajnos be kell vallani, hogy 5 számjegyű forintért szinte lehetetlen minőségi hangcuccot kapni (csak használtan).
Engem sem vet fel a pénz, egy SMSL Sanskrit 10th MKⅡ-vel hajtok két Kanto YU4-et, amik aktívak. Nem egy vagyon a két kütyü, de azért spórólnom kellett rájuk.
Hallgatok CD-t, ha nem laptopról akarom, akkorra egy ezeréves tescós DVD-lejátszót kötöttem optikaival a DACra. Rádiót online Hallgatok, azaz laptop, vagy telóról bluetooth-al direktben hangfalra.
A minőséget nem Wattban mérik, inkább 100-140W - vagy akár kevesebb - egy normális hangfalból (ami egyébként bőségesen sok is egy átlag szobába), mint "többszázwatt" egy "fröccsöntött" vacakból.
9es vagyok,
azt elfelejtettem, hogy persze az is számit mi a forrás. 128kbps MP3hoz linkelt 'fröccsöntött gyermeköröm' is bőven jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!