Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vhs lejátszós tv-m nem működik...

Vhs lejátszós tv-m nem működik rendesen. Miért?

Figyelt kérdés
Vettem egy philips 14pv162/02 típusú beépített vcr-rel rendelkező tv-t. Sajnos amikor egy kazettát le akarok játszani, akkor csak a hangyázó kép jön be, és csak hangot játszik le. Mi lehet a baj? Illetve a másik, hogy nagyon nagyon nehezen adja ki a kazettát. Mintha be akarna szorulni amikor jönne ki. Ötlet?

2022. szept. 13. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Koszos a videófej, egy kis tisztítás kell neki. Az a nagy henger. Egy rongyot itass át izopropil alkohollal, óvatosan nyomd oda a hengerhez, némi nyomás legyen ott ahol a henger két része találkozik és forgasd körbe kézzel párszor. Természetesen legyen kihúzva a konnektorból!
2022. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Régi videomagnómmal is volt már ilyen, de akkor kiírta, hogy a-tracking. A kazetta beszorulására nincs ötleted, hogy mitől lehet?
2022. szept. 13. 20:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A szíj lehet megnyúlva a mechanikában, ez a leggyakoribb hiba. Nehéz pont megfelelő méretűt szerezni, de például ebayen kínai eladóktól lehet venni olyan pakkot amiben sokféle van, aztán valamelyik jó lesz (vagy nem).
2022. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megoldódott a beszorulási probléma. Megtakarítottam a fejet, de ugyan az.
2022. szept. 13. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora eget rengető marhaságot írni, "ronggyal pucold meg a fejet"....agyrém....

A cilinderben a ferrit fejeket letörted, akkor ki is dobhatod...

Ha 4 fejes és jó-nem toltad el, ezt kell látnod a nyílásokban:


[link]


Sokszor elég egy kazettát betenni, play, majd szárazon vagy átitatva alkohollal egy tiszta papírt hozzátenni óvatosan, de nem sokáig, mert szétkoptatod a fejeket.

2022. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom szétszedni a tv-t. A fejet letörölgettem fültisztító pálcikával, tudtam, hogy azzal és alkohollal a legcélszerűbb. Viszont valami még mindig nem jó.
2022. szept. 13. 20:38
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem lehet normálisan videót tisztítani szétszedés nélkül. Arról nem is beszélve, hogy az ékszíjat, görgőt is ellenőrizni kellene és valószínűleg a kenés is hiányzik. Vidd szervizbe, v keress olyan ismerőst aki ért hozzá és megcsinálná neked. Az ilyen belepiszkálások általában nem segítenek, sőt.
2022. szept. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem ismerek olyat, aki meg tudná csinálni. A tv azelőtt lett megcsinálva, hogy én elhoztam a boltból. Ha szétszedem, akkor takarítsam meg a fejet?
2022. szept. 14. 07:18
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Ezért ajánlottam csak második lehetőségként az ismerősöket, gondoltam hátha akad valaki. Vidd szervizbe mert el fogod rontani ha szét is sikerül szedned. Nem ördögtől való dolog a házi tuning de azért némi jártasságot igényel, aki ennyire bizonytalan nyilván híján van ennek. Nem szégyen szakemberre bízni azt amihez nem értünk én is ezt teszem ha szükséges.
2022. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9

A mai szervizes csikók, azt se tudják, mi a vhs:DDD

Hülyék hozzá, mint birka kreszhez...


Tegyél be egy kazettát, kapcsold "play", majd "FF" képkeresés előre-lejátszás 5-10 percet.

Sokszor ennyi is elég, hogy lassan, de nagyon lassan visszajöjjön a kép.Ha javul ezen idő alatt fokozatosan, akkor folytasd, de 25 percnél ne tovább azért, utána hagyd pihenni 30 percet.

2022. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!