Hangulat2 kérdése:

Van egy EURORACK MX802A keverőm. Külső Delay effektet szeretnék rákötni, a gyakorlatban hogyan csináljam? A keverőn lévő aux send és Return 6,3-as aljatába melyikbe mit csatlakoztassak?

Figyelt kérdés

2022. júl. 4. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el mindkét eszköz kezelési kézikönyvét. Pontosan benne van (a legtöbbnél ábra is), hogy ilyenkor mi a jel útja. És azt kell követni.
2022. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom értelmezni az ott leirtakat, ill. nem tudom hogy a delay bemenetet és kimenetet a keverő melyik aljzatába dugjam. Bevallom, lajikus vagyok hozzá.
2022. júl. 4. 14:50
 3/6 A kérdező kommentje:
A keverőn található 6,3 as aljzatok: Stereó Aux1,-Returns,-és Aux sends. Tehát melyikbe csatlakoztassam a delay ki, ill. bemenetét?
2022. júl. 4. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Send: "kuldés"

Return: "visszatérés" /egyszerű magyar fordítással/.


Az Aux Send-en jön ki a jel, és az Aux return-on tudsz beküldeni neki jelet. A jel útja: Keverőből ki (Aux Send) -> Dobozod bemenete (IN) -> Dobozod kimenete -> Keverő bemenete (Return). De ez tényleg kilogikázható meg ott van a rajz. Tényleg bocs, de ha már van egy keverőd meg egy külső effekted akkor ennyire kéne már hozzá értsél. Meg gondolom azért angolul tanultál a suliban nem?

2022. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És arra figyelj, ha 6,3-as akkor a keverőd szimmetrikus jelet vár, nézd meg a külső eszközödön, hogy milyen csatlakozó van, hogy az ne legyen aszimetrikus mert azzal még lehetnek gondjaid. Tehát azt ne rontsd el mint sok amatőr, hogy "látszólag sztereo 6,3-as jack van rajta, bedugtam de nem működik" az nem sztereo hanem szimemtrikus jel.
2022. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves anonim! Köszönöm a számomra is kimerítő utasításod! Jelentem, a segítségeddel sikerült csatlakoztatni a külső Delayt, és szuperűl működik!

Mégegyszer köszönöm a segítséged! További szép napot!

2022. júl. 4. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!