Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Rá van kötve a gépem hangszóró...

Rá van kötve a gépem hangszórójának a fejhallgató kimenetére egy hifi de nem tudom a hangerőt állítani a hangszóró hangerőszabályzójával,miért?

Figyelt kérdés
A régi Genius-on ez működött az új Trust-on viszont nem,nem tetszik,jó lenne erre valami megoldást találni.

2022. febr. 1. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
A megoldás hogy veszel egy másikat. Most komolyan mit vársz ettől a kérdéstől?
2022. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy nem egy ilyen agresszív,kissé földművelő választ az biztos.Te mit vártál hogy én mire megyek ezzel a "válasszal"?
2022. febr. 1. 21:18
 3/11 KmsRys ***** válasza:
100%

A régi hangszóró esetében az erősítőből (mivel ugyebár aktív hangszóró) kimenő jel volt odavezetve a fejhallgató kimenetre, az új hangszóró esetében pedig az, ami a gépből jön ki, és megy a hangszóró erősítője felé.


Most ugyanez érthetőbben:


A régi hangszórónál a fejhallgató csatlakozó előtt volt a hangerőszabályzó, így az hatással volt rá, a mostani hangszórónál viszont a fejhallgató csatlakozó után van a hangerőszabályzó, így az nincs hatással a kimenetre.


Ezt megoldani csak úgy lehet, hogy átalakítod a hangszórót, vagy pedig a géped hangerejét veszed lejjebb. Meg gondolom a hifin is van hangerőszabályzó.

2022. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A fejhallgató kimenet helyett inkább a vonalkimenetet használd. Mivel fejhallgatóra egy erősített jel megy ki, ezáltal a hifivel erősített jelet erősítesz, ami egyrészt nem tesz jót a hifinek, másrészt torz lesz a hang. De ajánlott megnézni a hangkártya beállításait is, hogy jó hangerőt állítasz-e.
2022. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,basszus nem gondoltam volna hogy ilyen különbségek lehetnek 2 külsőre nagyjából ugyanolyan hangszóró között.
2022. febr. 1. 21:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké,köszi harmadik,a régin szuperül szólt amúgy a hifi,nem volt torz csak a kis hangfalpár elkezdett recsegni meg időnként csak a balos szólt,azért cseréltem le.
2022. febr. 1. 21:49
 7/11 KmsRys ***** válasza:
67%
5# A külső itt nem nagyon jelent semmit, attól függ az egész, hogy a gyártó hogyan tervezte meg a belső áramköreit.
2022. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azt sem kell azért eldobni, szinte 100%, hogy csak a hangerő szabályozó potija koszos, v cserére szorul. Az is előfordulhat, hogy a JACk dugót kell cserélni de valószínűbb a poti kopása, koszosodása. Én is a fejhallgató kimenetre kötöttem az erősítőt ideiglenesen de annyira jól szól, hogy többszöri tesztelés után feleslegesnek tartottam vonalkimenetre váltani.
2022. febr. 2. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És sikerült kiagyalnom egy működő megoldást,jack elosztóval ketté szedtem a hangkimenetet,így mindkét hangszóró párost rá tudtam kötni egyszerre.Szuperül működik,amelyiket éppen használom az van bekapcsolva,jól szól mindkettő,tudom a hifi hangerejét szabályozni a régi hangfalon és még a fejhallgató kimenetbe sem kell használat előtt mindig bedugni a hifit mert állandóan csatlakoztatva van.
2022. febr. 3. 19:00
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Sokkal jobb mint ki-be dugdosni mert előbb utóbb tönkremegy az aljzat pláne ha kicsit gyengébb típus. Érdemes minden eszközt fixen és precízen csatlakoztatni mint folyamatosan dugdosni a csatlakozókat ide-oda. is Régebben mindent barkácsolni, forrasztgatni kellett de már elég régóta szinte mindenféle elosztó és ikresítő kapható csak néha az áruk, v a minőségük miatt fáj kicsit a fejem.:D Mondjuk egy JACK elosztó még a komolyabb minőségű aranyozott is megfizethető ha kicsit utána jár az ember.
2022. febr. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!