Samsung soundbar hangereje vezérelhető LG TV távirányítójával?

Figyelt kérdés
Új LG tévét vettem, amin nincs analóg hang, csak optikai, ezért kénytelen vagyok valamilyen más megoldást keresni az eddigi analóg hangfalaim helyett. Elkezdtem nézni a soundbarokat, és egy Samsungot néztem ki, de most szembesültem a problémával, hogy lehetséges, hogy a TV távirányítójával nem fogom tudni állítani a hangerőt? Mindenütt azt olvasom, hogy csak az azonos márkájú TV és soundbar képes erre. Igaz ez? Ha igen, az nagy szégyen lenne. Most tényleg kénytelen vagyok megvenni az azonos árban sokkal rosszabb LG hangprojektort, vagy ha jó hangot akarok (Samsung), akkor meg kínlódhatok két távirányítóval? Ez lenne a technológiai fejlődés, hogy minden egyre nehézkesebb, macerásabb?

2021. dec. 11. 13:43
 1/2 Zzzoli ***** válasza:
Olyan hangprojektort vegyél, amin van HDMI, és a TV HDMI ARC csatijával kösd össze. Akkor fogja vinni, sőt azt is be lehet álltani hogy ha bekapcsolod a TV- kapcsolja be a soundbart is és rögtön azon szól a TV. Másrészt ha bekapcsolod a TV-t akkor azonnal átkapcsol a soundbarra a hang. Optikai kapcsolatnál minden egyes alkalommal ki kell választani a tévében hogy az optikán adja ki a hangot. Az LG ben legyen bekapcsolva a Simplink.
2021. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. dec. 12. 02:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!