Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik olyan TV okosító...

Létezik olyan TV okosító eszköz, amit egészen régi -csak SCART és antenna csatlakozással rendelkező- csöves TV-vel is össze lehet kötni?

Figyelt kérdés

#TV okosítók #TV okosító összekötése csöves TV-vel
2021. nov. 26. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a SCART os TV mar nem "csoves" azaz nem elektroncsovek vannak benne. Hanem szerintem arra gonoldtal hogy hagyomanyos kepcsoves.



Szoval a SCART-on elvileg van kompozit videojel es hang bemenet is.

Olyan Set-top-box-ot kellene nezni amin van kompozit video jel kimenet is. Valami Androidosat.


Viszont a felbontas nem lesz tul nagy.


Vagy szet kell nezni hatha van valami HDMI-SCART adapter. Es akkor barmelyik Androidos TV "okosito" jo lehet.


De ha csak medialejatszas kell akkor egy kidobott SCART-os regi DVB vevo is megteheti.

2021. nov. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, rosszul fogalmaztam. Hagyományos képcsöves TV-t szeretnék okosítani.

Tényleg nem nagy a felbontása (SD), de arra gondoltam, mivel a TV műsorokat -kompromisszumokkal- elfogadható minőségben látjuk rajta, valószínűleg az okosítón keresztül a netről elérhető jobb, nagyobb felbontású tartalmak sem lennének élvezhetetlenek látványilag.


Szóval, ha az okosító összeköthető az internettel is és a TV-vel is olyan kábel és adapter kiegészítőkkel, amilyeneket írtál, és az okosítón keresztül elérhetőek internetes tartalmak (film, videó), akkor az nekem már jó lenne.


Már csak az maradna nyitott kérdés, hogy az internetről elért HD, FHD vagy esetleg UHD felbontású tartalmak mennyire lennének nézhetőek, élvezhetőek egy SD felbontású képcsöves képernyőn. (???)

2021. nov. 26. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerul olyan eszkozt/atalakitot talalni ami megy a TV-vel. Akkor a tartalmak is menni fognak. Teljesen mindegy hogy SD,HD vagy FHD a felbontast lekonvertalja.


Nyilvan csak a TV nativ felbontasaban fog megjelenni. Ha TVt nem csereltek szerintem a tartalom akkor is elvezheto marad.


Nekem szubjektiv velemenyem hogy egy film elmenyenek 70% at a tortenet adja a 30% hogy milyen technikan nezed.


Ha egy film sztorija es rendezese alapvetoen jo akkor egy fekete feher Junoszty TVn is jo marad. Ha szar akkor azt egy 50 millios hazimozi sem fogja feljavitani... :D

2021. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Scart-HDMI átalakítót keress. Viszont YouTube-on hiába állítgatod FHD, 4K-ra a felbontást, az átalakító lekonvertálja asszem 576p-re/480p-re.
2021. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!