Olyan diktafont keresek, amit felvétel után a számítógéphez lehet csatlakoztatni és a monitoron megjelenik a szöveg. Tegnap láttam a tv-ben, de azt sem tudom, hogyan keressek rá. Van ötletetek, hogy hogyan keressem, vagy ismertek ilyen márkát?
Fórum » Technika és használata » Audioland »
digitális diktafon
ZBBFan válasz | megnéz 2009.10.13 10:55:29 © (149)
Ha érdekel valakit, akkor tudok egy alig használt Olympus DS-55 digitális diktafont eredeti csomagolásban, garanciajeggyel! Nagyon egyszerűen kezelhető, MP3-lejátszóként is használható. Egyetemistáknak előadások rögzítésére, nyelvtanuláshoz!
Technikai paraméterek:
1 GB belső memória, felvételi formátum: WMA,(MP3), 5 mappa+ zene, 200 fájl mappánként, hangra induló felvétel, indexjel, hangszűrő, zajcsökkentő funkció, előre-visszatekercselési funkció, törlési funkció, Audible és Podcast támogatás. Felvételi minőségtől függő felvételi időtartam (16 óra - 260 óra), hangosításnak megfelelő mikrofonérzékenység beállítási lehetőség.
Tartozék: USB kábel, sztereó külső mikrofon, fülhallgató. Áramforrás: 2 AAA elem. Magyar használati útmutatóval.
Bővebben:
Nalcthoe válasz | megnéz 2009.09.15 01:30:59 © (143)
Szevasz!
Tökéletesen megfelel az Olympus LS 10, mert lineáris hangrögzítő. Ugyanolyan jól felveszi, mint a Tascam!
A Tascamból nem kellene egyébként mindjárt a DR-100-as, teljesen jó a DR-07-es is 60 ezer Ft-ért.
Tascam DR-07 - 60 ezer Ft.
Olympus LS-10 - 85 ezer Ft.
Zoom H2 - 50 ezer Ft.
A Tascam DR-100 amellett, hogy nagyon drága, egy féltégla! Méretre is, súlyra is! Stúdióba, zenekaroknak nagyon jó, de Egyetemre megfelel kisebb, takarékosabb és olcsóbb profi diktafon is!
A lényeg, hogy lineáris legyen, kondenzátor mikrofonos, mp3-ba vegyen, bővíthető SD-kártyával és széles körű felvételi beállításokat tudjon!
Próbáld ki őket vásárlás előtt!
Előzmény: kiotoone (142)
Nalcthoe válasz | megnéz 2009.09.04 18:35:56 © (138)
Értelek, és átérzem a helyzetet.
Nekem is szinte fájnak ezek az árak, de ha nem profi diktafont veszel, akkor az teljes pénzkidobás.
Keresni kell, nézni kell folyamatosan az interneten, hátha rábukkanunk valami olcsóbb megoldásra.
Egy jó tipp: Keress egy hangszerboltban dolgozó ismerőst, és kérd meg, hogy rendeljen neked beszerzési áron egy általad kiválasztott profi diktafont, cserébe te is segítesz neki valamit pl.: bútorokat pakolni, vagy amire szüksége van!
Ennél jobb megoldás nincs! Drágák a profi diktafonok, mint a méreg, de olyan kell mindenképpen, mert a többi amatőr készülék, amit árulnak a boltokban semmire nem való. (Nincs bennük zajszűrő, nem kondenzátormikrofonos, halk, sistereg, érthetetlen, élvezhetetlen a felvételük.)
Hirdetett itt valaki egy Sony diktafont, ami állítólag a boltban 60 ezer Ft, ő 30-ért adta, de nem jó, mert nem profi, hiába kerül ennyibe, csak a márkanevet kell megfizetni. Ráadásul nem is Mp3-ban rögzít, hanem még konvertálgatni kell.
Nem egy embert ismerek, aki kidobott már 20-30 ezret diktafonra és semmire nem való "szemeteket" vett, hogy hátha ez majd jó lesz.
A profi diktafon felveszi a suttogást is 5 méterről tisztán, hangosan, fehérzaj nélkül.
"Felveszi a csigák lihegését is" szokták mondani, és ez a valódi minőség. Ezért érdemes pénzt kiadni, mert örömödet fogod lelni benne.
Ha nincs hangszerboltos ismerősöd, keress egyet gyorsan fórumon, vagy bárhol!
A rokker, gitáros srácok biztos tudnak valami havert, aki ilyen helyen dolgozik.
A másik megoldás, hogy külföldről kell rendelni, hátha olcsóbb, de ahhoz jól kell tudni a nyelvet, nehogy átverjenek.
Előzmény: ferko09 (137)
Diktafon, amivel felveheti a csigák lihegését is
2008. július 4., péntek, 16:58
Hangot már mobiltelefonnal is lehet felvenni, az igazán tiszta, a valóságot pontosan visszaadó felvételekhez azonban jól jöhet a stúdióminőségű rögzítésre képes komoly hangfelvevő - egy drága, de szuper minőségű Olympus diktafont próbáltunk ki. Megörökítettük vele többek közt Tommy Ramone, villamosok, a fogaskerekű, szökőkút és egy éjszakai erdőt hangját is.
A diktafon nem tartozik a túlzottan izgalmas szerkentyűk közé, az Olympus LS-10-ese ennek ellenére felkeltette az érdeklődésünket, mivel minőségi mikrofonjai vannak és csúcsminőségben lehet vele rögzíteni bármilyen hangot, úgyhogy amint lehetett, kölcsönkértünk belőle egyet.
CD-nél jobb minőségben rögzít
Az LS-10-es alapból két gigabájt memóriával érkezik, ám ez tovább bővíthető bele helyezett SD-kártyával, így a tulajdonos pénztárcájának terhére akár plusz 8 gigabájtnyi tárhellyel megtoldható a tárhely (elvileg a 16 gigabájtos SDHC kártyákkal is elboldogul). A készülék normál ceruzaelemmel vagy ilyen méretű akkumulátorral megy, amivel a gyári specifikáció szerint 12-16 óra felvételi idő érhető el. Egy biztos, az elemekkel együtt 165 grammos készülék mellé nyugodtan lehet csomagolni tartalék energiaforrásokat, nem eredményez túl nagy csomagot.
A memóriába a Windows Media Audio (WMA) formátum leggyengébbikét választva közel hetven órányi hangot lehet rögzíteni, mp3-ban durván 35-öt, a tömörítésmentes, még az audio CD-nél kétszer jobb felvételi paraméterekkel (96 kilohertz, 24 bit) dolgozó PCM formátum kiválasztása esetén nagyjából egy órára csökken a rögzíthető anyagok hossza a beépített memóriával.
Ez utóbbi egyébként leginkább zenészeknek vagy a természet hangjaira vadászóknak érdemes alkalmazniuk, a hétköznapi használat során egy 192-256 kilobit/s-os rátával rögzített mp3 is kellően jó minőségűnek bizonyult. Külön gomb szolgál a mikrofon érzékenységének szabályozására, és egy tekerővel szabályozható a bejövő hangerő is, amit akkor érdemes lejjebb venni, ha például egy repülő hangját vennénk fel, csúcsra tekerni pedig mondjuk az erdőben ciripelő tücskök hangjának rögzítése előtt. Az alapcsomag része a két szivacs mikrofonsapka, amelyek Miki egérhez hasonlóvá teszik a kütyüt, ám kiszűrik a felvételt teljesen tönkrevágni képes szélzaj jelentős részét, így mindig érdemes felhúzva hagyni őket.
Pilótavizsgás szoftverrel érkezik
A hangfelvevőhöz a profi felhasználók igényeit is kielégítő Steinberg Cubase 4 program némileg csökkentett képességű verzióját kapja a vásárló. Bár a szoftver telepítéséhez szükséges komplex netes regisztrációval sikerült megbirkóznunk, a felhasználói felület láttán inunkba szállt a bátorságunk. A zenészek és hangmérnökök igényeinek megfelelően elkészített vágásra, effektezésre, keverésre és virtuális hangszerek megszólaltatására egyaránt alkalmas csodaprogram helyett a fapados, ám kezdők által is könnyen kezelhető Audacity-vel vágtuk meg felvételeinket, de a Szoftverbázison található még egy sor egyéb hasonló alkalmazás is.
Az Olympus szoftverválasztásának mindenképpen megvan az az előnye, hogy a készülék megvásárlása és a Cubase telepítése után egy mini stúdió máris a rendelkezésére áll a felhasználónak. Ám a hozzánk hasonló, csupán játszani kívánó kezdők számára túlzottan meredek lehet a tanulási görbe.
Az LS-10-et szabvány USB kábellel csatlakoztathatjuk a számítógéphez, amely külső tárolóként ismeri fel, azaz semmit nem kell telepíteni, egyszerűen át kell másolni a fájlokat a winchesterre, és Windows, Mac OS X rendszerek mellett Linuxszal is működik. Az eszköz 3,5 mm-es mini-jack típusú mikrofonbemenet mellett vonali bemenettel is rendelkezik, így akár például egy erősítőhöz, keverőpulthoz is lehet csatlakoztatni, mi viszonylag jó koncertrögzítő eszközzé teszi, még ha hangosító ismerőst nem is mellékelnek hozzá. A felvételek azonnali meghallgathatóságát egy jackdugós fülhallgató kimenet és a beépített sztereó hangszóró biztosítja, ez utóbbi sajnos meglehetősen halk.
Mindent a fülnek: Tommy Ramone-tól a természet hangjaiig
Készítettünk néhány tesztfelvételt a Olympus diktafonjával, ezeket jó minőségű fejhallgatón érdemes meghallgatni, egyébként nem igazán jön át a remek hangzás. A felhasználók zöme minden bizonnyal beszédet rögzít diktafonjával, mi két helyen próbáltuk ki ezt: ezen a linken a Global Voices konferencián felvett mp3-at lehet letölteni, melyet külső mikrofon nélkül, az előadóterem egyik székére helyezve vettünk fel.
Ez utóbbin pedig egy Tommy Ramone-nal készült interjú részletét lehet meghallgatni: bár a helyszínen, a Zöld Pardonban nagy volt a zaj, az elhangzottak elég jól kivehetők maradtak. Itt meghallgathatja amint kollégánk egy csokit vásárol az automatából, ezen feltölti poharát a tartályos vízből, emitt pedig a 11-es busz indulását rözítettük. Ez a letölthető WAV fájl egy éjjel készült a Hármashatár hegyen, másik társa a fogaskerekű érkezését és távozását örökíti meg sztereóban. Végül pedig egy perc a kisföldalattin, illetve egy Combino villamoson.
Stúdió minőség, magas ár
Az Olympus LS-10-est a vele töltött egy hét alatt nagyon megkedveltük, gyakorlatilag csak egyetlen dolgot lehet felhozni negatívumaként: a 80 ezer forintos vételárat. Ennyit egy átlagos egyetemista biztosan nem szánna hasonló eszközre, 40-50 ezerért már maga a gyártó is árusít sztereó, de nem stúdióminőségű diktafonokat. Az utóbbi idők egyik legjobb kütyüje, ami kezeink közt megfordult: amatőr zenekaroknak, rádiósoknak, hangvadászoknak minden feltétel nélkül ajánlani merjük. Az utóbbi téma iránt érdeklődőknek érdemes felkeresniük a remek Aural Diary blogot, melynek készítője a legkülönbözőbb helyszínek zajait veszi fel és publikálja.
[origo]
A cikket az alábbi címen találja az [origo]-ban:
SX850 Három mikrofonos digitális hangrögzítő
Digitális hangfelvevő első osztályú hangminőséggel és hosszú felvételi idővel
4 GB, Hi-speed USB, 1505 óra felvételi idő, MP3/Lineáris PCM/LPEC sztereó/monó felvétel
• Akár 10 ezer hangfájl tárolása
• Három beépített mikrofon a tökéletesen tiszta hangért
• Nagysebességű fájlátvitel számítógépre USB-n keresztül
Jellemzők ICD-SX850
• 4 GB flash memória - 1505 óra felvételi idő (Long Play mód), 4 GB saját memória több mint 10 ezer óra hanganyag egyszerű tárolásához
• Három mikrofon - Három mikrofon középponti fókuszhoz és sztereó felvételhez: 3x zajszint-csökkentés (sztereó) és 3x nagyobb érzékenység (egyirányú)
• MP3 felvétel - Rögzítsen kristálytiszta hangot Super High Quality módú mp3 formátumban, és hallgassa meg a 150 mW-os elülső hangsugárzón keresztül
• MP3 / WMA lejátszás - MP3 / WMA hangfájlokhoz zenelejátszóként használható
• Lineáris PCM - CD-minőségű hang rögzítése STHQ (kiváló minőségű sztereó) módban hang, zenei és kültéri élő felvételekhez
• USB számítógépes csatlakoztatáshoz - MP formátumú felvételek átvitele áthúzással PC vagy Mac számítógépre és vissza Hi-speed USB-kábellel (kompatibilis a Windows 2000, XP, Vista/Mac operációs rendszerekkel)
• 36 fokozatú sebességvezérlés - A lejátszási sebesség szabályozásával megszüntethető a torzítás, megkönnyítve az előadások vagy interjúk átírását
• Zajcsökkentési technológia - Kiemeli az emberi beszédet a tisztább hallhatóság érdekében, és a felvétel közben csökkenti a zavaró háttérzajt
• Speciális felvétel - Hangra induló felvétel magas vagy alacsony mikrofon érzékenységgel, 7 felvételi mód, többek között Super High Quality és 5 üzenetmappa a fájlszervezéshez
• Egyszerű szerkesztés - Mappák felosztása, törlése, kiválasztása és áthelyezése, ugrás és megtekintés, valamint felvételi és korrekciós funkciók hozzáadása
• Digital Voice Editor szoftver - A SX850 speciális CD-ROM 10.0 verziójával az átírás gyerekjáték
1000 óra feletti hangrögzítés
Talán az egyik legsokoldalúbb és leghosszabb felvételi időre képes diktafonjával jön ki még idén a Sony. Az új három modellt felvonultató sorozat olyan paraméterekkel rendelkezik, melyekkel eddig még egyik kézi hangrögzítő sem büszkélkedhetett.
Ahogy a bevezetőben olvashattátok, három új hordozható hangrögzítő modell megjelenését jelentette be a Sony, úgymint az alap ICD-UX200 (2GB), vagy az ICD-UX300 (4GB), mely megemelt memória kapacitással rendelkezik és az ICD-UX300F-et, mely minden paraméterében megegyezik a sima 300-assal, ám rádió tunert is kapott a szórakoztatás jegyében. Cikkünkben ez utóbbit boncolgatjuk.
A kizárólag elegáns fekete színben pompázó (a többi típus ezüst, rózsaszín és piros színben is kapható) Sony ICD-UX300F 4GB belső memóriával rendelkezik, melyen a gyártó állítása szerint akár 1000 óra feletti hanganyag rögzíthető LP módban. Ekkora felvételi idővel úgy tudom, hogy eddig egy diktafon sem rendelkezett. A készülék ceruza aksikkal működtethető (természetesen elemekkel is), mely bizony 15 órás folyamatos felvételi- és masszív 83 órás lejátszási időt garantál. A felvételt a beépített sztereó mikrofon végzi, méghozzá több fokozatban alkalmazható zajcsökkentéssel, mely a háttérből érkező hangszennyezést hivatott a legalacsonyabb szintre redukálni, illetve teljesen kiszűrni.
A felvett anyag visszahallgatása történhet az integrált 90mW teljesítményű hangszóró, illetve a csomagban mellékelt, a Sonytól már megszokott csúcsminőségű fülhallgatón keresztül is. Rögzített hanganyagok tekintetében a visszajátszást 21 lépcsős digitális lejátszási sebességgel végezhetjük, mely nagyon jól jön az enyhén „beszédhibás” riportalanyok mondanivalójának, vagy extrém zajos helyen felvett anyagok értelmezésénél.
A készülék mp3 formátumban menti el a felvetteket, ám a beépített zenelejátszó egység ezen kívül elbír a WMA, illetve AAC fájlokkal is. Ebből kiderülhetett, hogy ez a kis szerkentyű nem csak munkára, hanem egy kicsit szórakozásra is született. A számítógéphez USB-n keresztül pároztathatjuk, melyhez nincs szükség kábelre és egyéb felesleges dologra, hisz a csatlakozó a diktafon házából húzható ki, melyet használaton kívül egy csúsztatható ajtócska véd a portól. A felvételek öt különböző mappában tárolhatók, illetve rögzítés után azonnal átnevezhetők, elkerülve így a fájok átláthatatlan összekavarodását.
Ami még nagyon szimpatikus számomra az új jövevényben, hogy a tárolt hanganyagok egyszerűen áthúzhatók a számítógépre. Nincs szükség semmilyen importáló programra, ami a Sonynak egyik fő perverziója volt egy időben. A fájlok úgynevezett „drag and drop”, vagyis fogd meg és dobd át módszerrel vihetők át a merevlemezre. Sajnos az árról és a pontos megjelenésről ez idáig nem adott még információt a gyártó, ám egyes források december közepét emlegetik a boltokba kerülés dátumának.
Köszi, a kérdés feltevése előtt én is rákerestem googleban, de nem tudom pontosan, hogy hogy keressem. Másrészt a technikai részleteket sem értem a belinkelt dolgokban.
Tehát olyanra lenne szükségünk ,amire az ember rámondja a szöveget és a számítógépre csatlakoztatva ezt a gép beolvassa, szerkeszthetővé teszi. Köszi
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!