A japán videójáték készítés tényleg haldoklik?
Ha megnézzük a legnagyobb japán cégeket mint a Konami, Capcom, Sega,Namco,stb akkor elég komoly visszaesés látszódik. A PS2 érában ontották a jobbnál jobb játékokat, most viszont alig jelenik meg valami értékelhető alkotás.
Capcom: A Resident Evil széria ma is nagyon népszerű, bár eléggé elnyugatiasodott a stíla. Street Fighter nagy ritkán jelenik meg, de már az 5 se volt igazán jó. A Monster Hunter szériájuk ma is eléggé sikeres és a Devil May cry 5 is igen jóra sikerült.
Konami: Szinte semmi. Az évente megjelenő PES játékokon kívül már semmit nem adnak ki konzolokra és PC-re. Sajnos a japánban oly népszerű Pachingo gépekre összpontosítanak. A Silent Hill és a Metal Gear széria pedig sokaknak hiányzik szerintem.
Sega: Tudomásom szerint szinte alig adnak ki valamit konzolokra és PC-re. A legutóbbi Sonic játék minősége is eléggé felemás lett. Inkább a mobil platformot és a játéktermi gépeket részesítik már előnyben. Pedig számtalan sikeres arcade típusú játék köszönhető nekik mint a Virtua Figher, House Of The Dead, Crazy Taxi, Sega Rally, a Panzer Dragoon sorozatok és még sok egyéb remek játékok.
Namco: A Tekken szériát ugyan még életben tartják, de mióta egyesültek a Bandai-al érezhetően esett a játékaik színvonala. Más sikeres szériáik, mint a Time Crisis, Ridge Racer már kb. 10 éve nem kaptak folytatást.
Koei Tecmo: Őket leginkább a Ninja Gaiden és a Dead Or Alive szériákról lehet ismerni, na meg a Fatal Frame (Project Zero) horror játékok is hozzájuk kötődnek, de sajnos már nagyon inaktívak Ninja Gaiden rész már kb. 10 éve jött ki utoljára és más se nagyon.
Nintendo: Őket azért hozom fel, mert a saját konzoljaikra azért eléggé nyomatják az új játékokat, így a Nintendo fanoknak nem lehet panaszuk.
Nem haldoklik csak nem megy, nem ugyanaz. Egy kis jégeső miatt nem lesz sáska járás.
Túl hosszú amit írtál, normális ember nem fogja elolvasni.
Igen, egyre inkább a nyugati játékfejlesztő cégek kerülnek előtérbe, bár én nem is elsősorban a 2000-es éveket nevezném a japán játékok aranykorának elsősorban, inkább a 80-as, 90-es éveket. A 2000-es években (PS2 korszak) szerintem már láthatóan elkezdődött a nyugati irányba való eltolódás.
Persze nagyon is aktívak azért a japán játékfejlesztők továbbra is, de igazából sok olyan játékot készítenek, amiről kevesebbet hall az ember nyugati sajtóban.
Illetve többször ezek a cégek (főleg a Namco-Bandai és a Koei-Tecmo) a Nintendo-val is együtt szoktak működni, és olyan játékokat készítenek, mint a Super Smash Bros. Ultimate, a New Pokémon Snap, vagy a Hyrule Warriors mindkét része.
A Konami mondjuk sajnos tényleg szinte halottnak tekinthető egy jópár éve (ami nagyon sajnálatos, mert messze az egyik kedvenceim voltak ilyen 2010 előttig), viszont azért ne vicceljünk, a Sonic játékokban mindig is rengeteg kivetnivalót lehetett találni, vagy mondjuk azt, hogy az első 3 rész után.
A 360/PS3as generáció óta bajban van a japán játékgyártás. Azért van a Playstation főhadiszállása ma már Kaliforniában. Néhány cégen kívül nem tudják tartani a tempót a nyugati fejlesztésekkel. A Capcom az egyik sikersztorija az átállásnak. A legtöbb japán játéknak a mai napig olyan "PS2es" érzése van, baltával faragott környezet ami szinte semmilyen interakcióban nincs a karakterekkel és meglehetősen egyszerű játékmenet és grafikailag bár rettentő stílusos, de nagyon le van maradva nyugati szinthez képest.
A Nintendo azzal, hogy nem követi a trendeket és jóval gyengébb gépeket használ kvázi életben tart rengeteg kis japán fejlesztőt. Azon a gépen nem feltűnő az egyszerűség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!