Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ős PC-s játékosként érdemes...

Ős PC-s játékosként érdemes váltani ilyen árak mellett konzolra?

Figyelt kérdés

Sajnos elérkeztem oda, hogy már muszáj gépet fejlesztenem. Viszont a jelenlegi pc alkatrész áraktól leültem. (Egy nem túl komoly 1050ti 100e ft mivaaan?)

Így elgondolkoztam, az egyik új generációs konzolon a barátaimmal karöltve. A két nagy közül még nem döntöttük el melyik a szimpatikusabb, de ahogy láttam bizonyos játékokat mindkét konzolon is lehet bill+egér szettel játszani. Pl. Warzone ami 120fps-t ígér ~200e ft-ért, pc-nel gyanítom többe kerülne egy konfig ami tudja ezt.


Tehát a kérdés érdemes váltani?

Amit épp nem lehet pc eszközzel játszani az megtanulható kontrollerrel is?



#PC #Xbox #NextGen #Vga árak
2021. júl. 30. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Konzolra a játékok drágábbak és a két platform nem átjárható.
2021. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy?menj le a balcsira dolgozni,napi 15 ezret megkereshetsz.bevállalsz egy hónapot és kész.illetve már hamarabb kellett volna,és akkor összepantinthattál volna egy csúcsgépet.
2021. júl. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Videókártyát csak használtan érdemes venni most, egy 1050TI-t én is most adtam el 55-ért. Kicsit még olcsóbban is vettem ennél tavaly...
2021. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Konzolra a játékok drágábbak"


AAA-s címeknél nem igazán van nagy árkülönbség vagy egyáltalán nincs.


Vagy ha úgy értetted hogy pc-re letorrentezni ingyen vs konzolra megvenni, úgy tényleg "drágábbak.

2021. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a torrentre gondoltam. PC-re elég gyakran vannak akciók, ingyenes játékok, konzolra sokkal ritkábban, meg ha van is akció, nem olyan mértékű mint PC-n, legalábbis én ezt tapasztaltam. Bár konzolt csak ismerősök alapján tudom megítélni, ha őskonzolos vagy, cáfold meg nyugodtan. Amúgy aki nagyon akar, konzolra is tud torrentezni, persze súlyosabb korlátokkal, mint PC-n.
2021. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"Amúgy aki nagyon akar, konzolra is tud torrentezni"


Főleg hogy x360 meg PS3 után nem igazán tudták feltörni a konzolokat. Persze valahol egy ismeretlen kis településen a világban biztos van valami it mágus aki csinált törést az újabb konzolokra, de szerintem széles körben nincsenek módszerek elterjedve.

2021. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
PS4 jelenleg 7.55 firmware verzióig törhető, csak mondom... én persze nem próbáltam ilyet, konzolom sincs, csak neten olvasgattam utána...
2021. júl. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem a melódiák korosztály vagyok már sajnos.


Konzolokra a havidíjas online lehetőség mellé adnak ingyen játékokat, illetve a "nagy" ingyenes játékok ott is vannak, csak úgy mint PC-re.

Torrentezésig meg nem is értem hogy jutottunk el..

A játékok valóban drágábbak, pl.: PC-19k, PS4-22k, PS5-25k


Az igazi kérdés az ár-érték arány.

Ha 200k-s konzol annyit tud mint a 300k-s asztali. Akkor nem az a kérdés, hogy kitudom-e fizetni, hanem megéri-e +100k azt, hogy egérrel nézelődjek.


(Nyilván nem ennyiből áll a pro-kontra, de én mint "hétvégiharcos" nem értek hozzá annyira, a kirobbanó vga árakkal is két napja szembesültem.)


Esetleg tapasztalatot várnék olyantól, aki pc-ről váltott konzolra. Mennyi idő volt megszokni, megbánta-e stb.

2021. júl. 30. 10:03
 9/11 anonim ***** válasza:

azt hogy meglehet e tanulni azt embere válogatja

vannak akiknek nem megy valakiknek meg igen

én játszottam pc n fps-t de nekem kontrollerel kényelmesebb

de codokat tudtommal meg jópár játékot még lehet konzolon egér+billentyűzet kombóval játszani

nekem egy series s van

autós játékot meg sokkal nagyobb élvezet nekem kontrollerel nyomni mint billentyűzeten.

Csak xboxos tapasztalatom van és ps -es nincs

valahol kitudjátok próbálni akkor érdemes mert másabb a kontroller és persze ha van olyan exklúzív ami tetszik és nagyon tetszik.

2021. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Xboxról tudok nyilatkozni bővebben.

Ha most nincs konzolod akkor elég fogas helyzetben vagy ugyanis az újakat vagy nem lehet kapni vagy jócskán rátesznek még a hivatalos viszonteladók is. Ami jelenlegi/új gen az a régi Xbox One és az újabb Xbox Series. Ezek nem voltak és előreláthatóan nem is lesznek megtörve. Tehát csak eredeti játszik. Én személy szerint újoncként ma már Xbox One konzolt nem vennék csak azért, hogy legyen. Nevetségesen drága (mint ahogy a PS4 is szvsz) ahhoz képest, hogy régi és elavult. Csak az tartja életben, hogy nem lehet az újat nagyon kapni így egyelőre szinte minden jön erre is. Használt nyilván lehet jóval olcsóbban is, de ott őszintén szólva minden lutri.

Seriesből van az S és X. Más konzolgenerációkkal ellentétben a két gép között komoly különbségek vannak, nem ugyanaz a hardware.


A Series S elsősorban HDTVhez való, kisebb tárhellyel és csak digitális játékokat lehet letölteni rá. Játéka válogatja, de általában grafika/árnyék/részletesség gyengébb mint az X. Ha viszont gyorsan kell valami, ezt lehet is kapni és az ára sem olyan borzasztó (hivatalosan 114e, láttam 108ért is) akár ideglenesen is amíg nem lesz kulturált árban az X. Az One/PS4 generációs játékokat simán viszi, értékét biztos jobban tartja majd mint a régi gépek.


A Series X a "4K 120fps" nagytesó, mindent tud amit kell, ha van VRR kompatibilis TVd akkor jócskán javít a játékok teljesítményén (elvileg azt a kistesó is tudja, de ott nem céloznak olyan magasra tudtommal). Viszont hiánycikk és ezt az üzletek is tudják. 185 lenne a hivatalos ára, 200e alatt nem láttam... ami inkább 230e manapság.


Ami miatt tudom ajánlani az Xboxot az négy dolog:

1, Game Pass

Ez egy játékbérleti előfizetés, van egy katalógus több mint 100 (valóságban több mint 350) játékkal amiket korlátlanul játszhatsz amíg előfizető vagy. Van egy 3000Ftos és egy 4200Ftos csomag. A nagyobban benne van az online multi előfizetés a nem free to play játékokhoz (azok előfizetés nélkül is játszhatók), Xcloud vagyis játékok videóként való streamelése telefonra vagy böngészőbe (hamarosan konzolon is indítható úgy a játék), EA Access stb. A katalógusban kb egy évig van egy játék, folyton jönnek újak és mennek régiek. Minden hónapban garantáltan kerülnek bele játékok a megjelenésük napján és az összes Microsoft és Bethesda játék egyből belekerül örökre. [link]

2, Visszafelé kompatibilitás több száz régebbi (Xbox 360 és eredeti Xbox) játékkal.

A játékok grafikáját a gép feljavítja automatikusan. Ha lemezmeghajtós Series Xed van és megvan a lemez akkor meg sem kell venni. A rendszer képes minden régebbi játékot HDRel futtatni, akkor is ha az még nem létezett a játék megjelenésekor. A játékok felbontását és fpsét növeli a rendszer sok más egyéb aprósággal (játéka válogatja).

3, Smart Delivery

A legtöbb Xbox One játékhoz ingyen jár a frissítés a játék Series változatára. Alapvetően az Xbox Seriesen játszott Xbox One játékokat a rendszer csak minimálisan javítja fel (gyorsabb töltés, esetlegesen nagyobb felbontás, automatikus HDR), de ahol a készítők kiadtak egy konkrét frissítést ott megkapod automatikusan. Ez nem minden játékra igaz, vannak cégek pl EA akik szeretnék veled külön megvetetni a két verziót így érdemes utánanézni minden játék esetében.

4, Mentések és profilok automatikus szinkronizálása PC, Xbox és Xcloud között.

Ha ugyanaz a játék több platformra is megjelent akkor bárhol onnan folytathatod ahol abbahagytad.

2021. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!