Gamer Notebook vagy Apple Macbook hosszabb távra?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék sokat bukni az évek alatt rajta, ezért gondolkozom mire lenne érdemes a 2011-es Latitude-met cserélni.


Nagyon fáj a szívem egy Macbook Pro 16"-ra azért az a valósághű kijelző porig aláz szerintem mindent a piacon, hiába biztos nem 144hz.


A legolcsóbb model használtan is 7-kiló.


Aztán ott a macbook air retina M1, csak a 8GB-ram manapság édes kevés 16GB-al meg +100e


Gamerekbe:


Asus G17 sorozat 400e-ért már 3050TI-t kapsz amd ryzen5-el, 17,3" 144hz kijelzővel



Évente ezek a gépek 80-100e veszítenek az értékükből és egy használ gammer noteszt nehezebb eladni, mint 1-2 éves macbookot.



2021. júl. 20. 01:34
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
A Macbook ár-érték aránya borzalmas, csak azért vennél olyat, mert később könyebben tudnád eladni? Porig aláz mindent a piacon a kijelzője? Rosszul tudod. Sokkal olcsóbban tudsz venni sokkal erősebb laptopot, így miért vennél Macbookot?
2021. júl. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
A gamer Dell laptopomat Macbook Air-re cseréltem. Nem bántam meg. Ár - érték arányban sem
2021. júl. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Vannak dolgok, amelyek nem jók befektetésnek, mert egyszerűen ha a fejedre állsz is csak veszítesz rajta. Ilyen a laptop is.

Én ilyen esetben inkább azt nézem, hogy a saját kis felhaszálói igényeimet melyik termék elégíti ki legjobban.

Inkább így gondold végig a kérdést.

Részemről mondjuk biztos nem vennék macbookot, de ez én vagyok.

2021. júl. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

"Nem szeretnék sokat bukni az évek alatt rajta"


Akkor ne vegyél laptopot. Ez az egy módja mivel ezt kivédheted.

2021. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Hogy jön a kettő egymáshoz? A Gamer Laptop játékra való, a MacBook meg sokkal inkább munkára, vágásra stb. Játszani is lehet rajtuk, de nem erre valók.

Mintha megkérdeznéd, hogy egy Audi A8 vagy R8 legyen a választott, miközben az egyik luxusautó, a másik meg sport/verseny.

2021. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

"Rosszul tudod."

Fejtsd ki légyszíves!


"GB-al meg +100e"

csak +80...


Annyira két eltérő gépet választottál, hogy nem tudom eldönteni mit a cél... mit szeretnél csinálni? Játszani, vagy dolgozni?

Játékra vedd az SNSV-t, melóra meg a MBP-t.

Nagy méretű gépet szeretnél... tehát nem akarod hordozni? akkor nem jobb lenne egy asztali gép?


Az az indok elég kevés, hogy egy MBP többet ér majd 5-6 év múlva...

2021. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Morzsi007 ***** válasza:
76%
Mindegy mit veszel, ez olyan, mint az autó, ha kihoztad a szalonból már bukta van és ez csak rosszabb lesz az évek során, na de szeretnél egy laptopot, akkor ezeket a dolgokat ne vedd figyelembe. El kellene dönteni mire szeretnéd használni. Egy MBP-nak van megjelenés, drága és játékra annyira nem alkalmas, minden másra igen. Ha játszani szeretnél vegyél mást vagy asztali pc-t ennyiért. Nekünk van otthon 2 pc meg egy 12 éves laptop, ami nekem teljesen megfelel, Youtube-ra, böngészésre. Szóval gondold át mit szeretnél csinálni vele. Nem 100000Ft.
2021. júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mivel nincs saját házam és egy céges szobában lakom, ahonnan bármikor az utcára kerülhetek, ezért kellene egy notebook.
2021. júl. 20. 14:43
 9/9 Morzsi007 ***** válasza:
54%
Akkor vegyél Macbook pro-t. 👍
2021. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!