Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elromlott a laptopom? (hosszú)

Elromlott a laptopom? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az ASUS laptopom most szeptemberben lesz két éves. Semmi baja nem volt idáig, csak mostanában, kb. az elmúlt két hónapban egyfolytában sz.rakodik. Újra lett telepítve a múlt hónapban egyébként, nem vírus, nem rendszerhiba, semmi ilyesmi.

Állandóan kikapcsol. Fogja magát, egyszer csak mindennel együtt leáll. Utána nem lehet visszakapcsolni kb. 10 percig, jó esetben. Ha újraindul, megint kikapcsol 5 perc múlva.

Ez volt két héttel ezelőttig, amikor elvittem szerelőhöz, és ő azt mondta, az volt a baja, hogy túlmelegedett, és leállt, hogy védje a procit. Valamit visszaállított rajta, azóta jó.

Viszont tegnap nagyon furcsa dolgot csinált a gép. Totál lefagyott az egész, és hiába nyomkodtam hosszan is a leállítás gombot, semmi. Le se állt. Csak fagyott állapotban volt, nem mozdult se ki, se be. Másfél órába telt, míg leállítottam az egérrel. Utána 1 óráig nem lehetett bekapcsolni, a bekapcsoló gomb semmit nem csinált. Próbálgattam nyomogatni a gombokat, és hirtelen az egyik fura gombbal bekapcsolódott, és be is tölti a rendszert, de bejön a Windows Media Center, azt kiikszelem, és okés minden, fut a gép. De a bekapcsoló gombnak is lőttek, azzal már semmit sem lehet csinálni...


Most szerintetek szépen lassan leépül a gépem, vagy mi lesz? Nem akarom felvitetni Pestre, mert egy év, míg visszahozzák, és most így egyelőre mégis fut a gép, nekem meg az a lényeg... Csak hát ez így is fog maradni, vagy egy szép napon lőttek az egésznek?


2010. aug. 22. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

pff az biztos hogy melegedés gondja volt korábban, de hogy most mi van.. az a baj, ha hozzányúlt valaki utána már gázos máshoz vinni, mert a frász tudja ki mihez és hogyan nyúlt hozzá.. mint az autóknál

csak el kellene vinni szerelőhöz, sztem akkora gondja nem lehet ha életre kelt, olyan sok kis vacak van benne.. :)

2010. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


A géphez belül nem nyúlt hozzá senki, csak beállított állítólag valamit a BIOS-ban. Szóval nem lett szétszedve.

2010. aug. 22. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
az a jobbik, de így akkor sem fogom tudni megmondani..
2010. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is folyton kikapcsol a laptopom. Szerintem is azért, mert túlmelegedett, és leállt. Viszont óránként kapcsolt ki még egy hónapja, amikor rohadt nagy meleg volt. Rájöttem, hogy csak akkor kapcsol már ki, ha tényleg elviselhetetlen a meleg, és nincs ami hűtse. (Nincs se ventink, semmi)

Szerintem akkuhibás, mert az a lámpája, ami jelzi, ha töltőn van, nem zölden világít, hanem villózik narancssárgán. Nem merjük elvinni szerelőhöz, mert ha azt mondaná, hogy új akku kell bele, ami 25.000 Ft az enyémbe, akkor nem lenne miből venni újat.


Az a legnagyobb szerencsém, hogy mióta már nincs olyan meleg, nem kapcsol ki egyszer sem. :)

Csak hát nem egyszer van nyár...

2010. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
akinek túl melegszik! Az vigye el ki takaríttatni! Enyémnek is az volt a baja!
2010. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem két egymástól független dologról van szó.


1. Ezeknek az apró gépeknek hamar elkoszolódik a hűtőcsatornájuk, hiába forog a ventillátor, nincs légcsere, túlmelegszik. Tisztítással megoldható.


2. A bekapcsoló gomb funkcióját lehet paraméterezni. Ha a gyorsindítással elindul a gép, akkor ezt mindenképp ellenőrizd az energiagazdálkodás beállításoknál. Ott keress olyan kérdést hogy "Amikor megnyomom a számítógép ki/be kapcsoló gombját". Ott akár olyan is lehet hogy "Nincs művelet". Értelemszerűen a gombnyomásra nem történik semmi. Válassz más opciót ebben a menüben.


Lehet a nyomógomb elektronikai baja is a hibaforrás. Mivel ez egy komparátor bemenetére megy, elkoszolódott érintkezőfelület esetén nem lesz művelet. Ha a szoftveres beállítás nem segít, akkor egy tisztításon elgondolkodnék a helyedben.


Tudom hogy számodra kuszának tűnik a gép működése, de csak lépésről lépésre heledva lehet megoldani.


Még valami: ha rendbejön a masina, azért a rendszerről készíts egy biztonsági mentést, sok szívástól megkíméled vele magad. Nekem kb 15 perc alatt visszaáll. Nem mindegy ha összeomlik a rendszer, hogy mindent újratelepíteni kell, vagy a mentést visszaállítani.

2010. aug. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, főleg az utolsót.:)

Megnéztem, és nincs elállítva a bekapcsológomb funkciója, no meg arról tudtam volna.:) Szóval lehet, hogy tisztítás lesz... Köszönöm a tanácsot!

2010. aug. 23. 07:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj igen. Kitisztíttatni hol kell?
2010. aug. 23. 07:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!