Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen elektroncsövekkel és...

Milyen elektroncsövekkel és elektroncsöves erősítőkkel kapcsolatos könyvet tudtok?

Figyelt kérdés
Főképp tanulási célból. Megszeretném ezt a világot is ismerni.
2021. febr. 22. 09:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy főleg hangszer erősítőket szeretnék tanulmányozni.
2021. febr. 22. 09:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mostani kiadású könyvet nem hiszem, hogy találsz, ami részletesen leírja az elektroncsöves áramköröket.

Próbálj meg régi könyveket keresni, például ezeket:

Vajda Zoltán: Természethű hangátvitel, 1961

Dr. Tarnay Kálmán: Elektroncsöves kapcsolások, 1959

Kádár Géza: Hangerősítők, 1955

Barta István: Rádiókészülékek és erősítők, egyetemi tankönyv, 1956

Scultéty László: Elektroncsöves és tranzisztoros áramkörök tervezése, 1968. Ez folytatásokban megjelent a Rádiótechnika 1950-es évek második felében kiadott lapjaiban is.

Régi, a Műszaki Egyetem által kiadott jegyzetek


Sajnos ezek beszerzése ma már igen nehéz.


A [link] honlapon is találsz információkat.

Valamennyit itt is találsz: [link]

Igen sok elektroncső katalógusát megtalálod itt: [link]

Elektroncsövek bekötési rajzai és képek: [link]

Az interneten található leírásokat kellő kritikával kell fogadni, mert elég sok marhaság is található ott.

2021. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a segítséget.
2021. febr. 22. 14:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok sikert :-) Én már megépítettem egy két Marshall és Laney kópiát így hobbiból. Bár, tizenévesen még csöves tévéken tanultam lámpákat cserélni mert még azon néztük itthon a Dallas-t 😂
2021. febr. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!