Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy kenwood KA 770 sztereó...

Van egy kenwood KA 770 sztereó erősítőm. A sima ab kimeneten kivűl van két hangfalkimenet M sencor néven erre ugyanúgy ráköthetem a hangfalakat, nem kell semmi plussz?

Figyelt kérdés
[link]

2020. nov. 1. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Az nem M sencor, hanem Σ sensor. Az erősítőkben negatív visszacsatolást alkalmaznak a jellemzők javítására. A negatív visszacsatolás a végerősítő kimenetéről annak bemeneti fokozatára hat. Alapesetben a visszacsatolás az erősítő kimeneti pontjáról hat a bemeneti fokozatra. Így a visszacsatolás a hangszóró+hangszórókábel feszültségét érzékeli. A Σ sensor csatlakozón keresztül egy kis keresztmetszetű érzékelő vezeték csatlakozik a hangszóróra. Ezáltal a visszacsatoláshoz szükséges feszültséget közvetlenül a hangszóróról veszik, kiküszöbölve ezzel a nagy keresztmetszetű hangszórókábel impedanciáján eső feszültséget. Az érzékelő vezetéken nagyon kicsi áram folyik, így a visszacsatoló feszültség gyakorlatilag közvetlenül a hangszóróról kerül a bemeneti fokozatra. Állítólag ezzel jobb hangminőség érhető el. Erre utal az előlapi „Dynamic Linear Drive” felirat.

A Σ sensor csatlakozó nem a hangszóró meghajtására szolgál, hanem a hangszóróról jövő érzékelő vezetékek csatlakoztatására. A hátlapon látható, hogy ez a lehetőség csak az „A” rendszernél van. Ezek a dolgok az előlapon a „SPEAKERS” kapcsolóval állíthatók be, de nekem nem egészen egyértelmű, hogy melyik állásban pontosan mit csinál. Szóval a Σ sensor csatlakozókról elvileg sehogy nem lehet hangszórót meghajtani. Nem elég oldalanként két hangdoboz?

2020. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ, közben kiváncsiságomban rákötöttem a hangfalakat, ugyanúgy szólt, nem volt halható külömbség. De elég a két hangfal, de gondoltam hátha még jobb zenei minőséget kihozok belőle, bár így is nagyon durva.Meg elől nem kapcsoltam át semmit mivel azt se tudom melyik mire van. De ezek szerint ha a hangfalból kéne jönni érzékelőnek az nekem nincs, tehát akkor nem is tudom használni, gondolom?
2020. nov. 2. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezzel az érzékelős megoldással a hangfalhoz összesen négy vezeték menne. Kettő vastag, amin a nagy áram folyik és kettő vékony érzékelő vezeték. Ha a tieden nincs ilyen, akkor ezt a funkciót nem tudod használni, hacsak nem fabrikálod valahogy rá a két vékonyabb vezetéket, de szerintem nem érdemes vele vacakolni. A kapcsolási rajzát nézve, a végerősítő kimenete egy bonyolult kapcsolórendszeren (ez a SPEAKERS nevű kapcsoló) keresztül van összekötve a kimeneti csatlakozókkal. Nehéz végigkövetni mikor, mit, hova kapcsol, de lehet, hogy valamelyik állásban a Σ sensor csatlakozón is a végerősítő kimeneti jele jelenik meg. Külföldi fórumon olvastam, hogy később ezt az érzékelős funkciót a Kenwood elhagyta.
2020. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, marad simán bekötve. Két Bose computer rested hangfal van rákötve. Volt már nekem Rega erősítő bowers & wilkins párosítás Erősítő 250000ft hangfal használtan 100. De ez a párosítás messze lekörözi azt, pedig mindössze 500000ft ba van az egész. 40 éve úgy látszik tudták mi az a zene.
2020. nov. 2. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is régen tisztességesebben megcsinálták az erősítőket, meg hát egyéb készülékeket is. Nekem van otthon jó néhány régi rádióm. Például az 1950-es évek közepén gyártott, teljesen elektroncsöves AR604-es a legtöbb mai műanyagdobozos vackot messze lekörözi. Érdemes megnézni:

[link]

Hát nem gyönyörű?

2020. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De az , Nekem is tetszenek, minden ami régi. Ez a 60 as években 2-3 havi fizetés lehetett, mintha most 600000ft lenne.
2020. nov. 2. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!