Házi Bluetooth hangszórót milyen anyagból csináljak? +egyéb kérdések.
Szeretnék házilag egy Bluetooth hangszórót csinálni nagyjából olyan stílusút mint a JBL Boombox. Viszont nem tudom, hogy milyen anyagból kéne a testet csinálni. Láttam videót ahol PVC csőből csináltak meg olyat is ahol fából. Na most én gondolom, hogy a cső olcsóbb viszont nem tudom mennyivel szólna szebben/csúnyábban ha A vagy B verziót választom.
Szeretnék bele ilyen passzív basszus membrán is tenni (mint a boombox oldalán) de nem tudom, hogy ha van egy 4"-es hangszóróm akkor ahoz feltétlen 4"-es basszus membrán kell-e? Lehet kisebb, nagyobb?
A hangszórók elrendezése teljesen rajtam múlik, vagy van valami szabály, hogy a mélyet pl. nem rakhatom 10cm-nél közelebb a magashoz mert nem fog jól szólni?
A passzív membránt felejtsd el! Tegyél bele becsületes löketű, nagy érzékenységű hangszórókat, amiknek kerek az adatlapja, tehát lehet képlet szerint reflexdobozt méretezni rájuk! Elhelyezésben annyi alapelv van, hogy ha leteszed a földre, akkor minél inkább földközelben dolgozzon a mély, hogy hangja is legyen! Ha mélyközép az a mély, akkor szívás földközelben lennie, vagy legalább nézzen kicsit fölfelé, mert a közepek már irányítottabbak, ideális esetben fülmagasságban sugároznak vízszintesen, ahogy a magasak is.
Reflexdobozt tervezni külön tudomány, időbe kerül megtanulni. Anyaga inkább rétegelt lemez legyen ilyen méretekben, legalább 10-es, orrba-szájba merevítve ilyen közé ütött csíkokkal! Ha akku is kellene bele, akkor azért lehet olcsóbb lenne egy nem túlárazott, de közismerten jó gyári csühögő. Ha extra hangerő és/vagy minőség a cél, akkor ne költs szerintem mobilitásra és vezeték nélküliségre!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!