Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Zárt hangfalból érdemes szub...

Zárt hangfalból érdemes szub kivezetést szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Vettem egy régi Heco (P4000) hangfalpárat, de ez zárt kivitelű.Eddig szub kivezetéses hangfalaim voltak, valamiért úgy szeretem a zenét, hogyha túlzóak a mélyek.Érdemes megpróbálni szub kivezetést csinálni rá, vagy felejtős?

#szubcső #zárt hangfal
2020. jún. 17. 22:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Honnan vesztek ilyen kifejezéseket, hirtelen nem is értettem.

Reflexnyílásról beszélsz?

Ha egy mélysugárzó (felfüggesztése, rugalmassága) zárt dobozhoz van tervezve, akkor az ahhoz való.

Nem nyitott rendszerű dobozhoz való.

2020. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

Másrészt meg hová vágnád a reflex nyílást, azt hogy számolnád ki hogy jó is legyen? Mekkora átmérő, milyen hossz?

Kár lenne meggyalázni a Hecokat.

2020. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem érnél el vele sokat. nagyjából 50 éves hangszóró ha jól tudom, teljesen más volt a hangzás a zenékben is, nem volt igény erős mély tartományra, valószínűleg a mélynyomó alapból nem túl aktív a sub frekvenciákon, szóval hiába faragnád a ládát.
2020. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egy kétajtós szekrénybe rakva hogy szól.
2020. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Isti1976 ***** válasza:
A zárt ládák lineárisabban szólnak, ha kivágod sokkal hangosabb lesz, de pocsékabbul fog szólni
2020. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az sem biztos,hogy sokkal hangosabb lesz.

Lehet csak kopogni fog.

Vagy kiemeli a 100-200hz közötti hangokat,azt búgni,kongani fog.

2020. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!