Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire van szemmel látható...

Mennyire van szemmel látható különbség a full hd és a 4k között?

Figyelt kérdés

Megéri 4k TV-t venni, ha igazán jó minőségben szeretnék filmet nézni?

Jelenleg full hd TV-m van.



2020. máj. 7. 13:46
 1/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
86%

Ez függ a nézési távolság és a képátló viszonyától.

Van egy a távolság, ahol már senki nem látja a különbséget.

2020. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első, függ a távolság. 1-1.5 méterről már nem látod a különbséget. A a földön sétáló hangyának sem látod a pihéit, de attól még ott van 😁 Egy pl. 120 centis 4k tv-t meg nem fogsz 50 centiről nézni, csak azért hogy lásd a különbséget.
2020. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

A magyar tv szólgáltatók maximum 1080 p -Ben (Full HD)-ben sugározzák műsoraikat. Hiába veszel UHD/4K Tv-t, attól meg 1080p Ben fogod látni a műsort a HBO HD, AMC HD, RTL HD-n is... Ezért jelöli a tv csatorna is, hogy HD és nem uhd, nem tudom tudtál e követni széptestvérem?


UHD-Ben akkor tudsz filmeket nézni ha (pl ncore rol) letöltést egy 4K filmet...és kulso adathordozó rol csatlakoztatod tv hez,persze ehhez jó gép, nagy adathordozó kell. Így ha neked megéri, akkor lehet erdemes beruházni egy 4K tv vel.

2020. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Igazából, ha mondjuk egy 120 centis tévétől leülsz 2 méterre (aminél közelebbről nézni szerintem zavaró), nem látod a különbséget.

Illetve, azért fogalmazzunk máshogy.

Nem látod, HA csak egy full HD vagy 4K tv van előtted.

De ha egymás mellett egy full HD meg 4K, ugyanazzal a videóval, csak a két eltérő felbontásban, akkor észreveszed a különbséget.

A 4K-n a kontúrok élesebbek, az egész kép valahogy olyan "ropogósabb", frissebb, élénkebb, élőbb.


Pixeleket nem látsz, de a szemed a pixelátmenetek elkenődését vagy élességét érzékeli.


Viszont az tuti, hogy akármilyen jó a felskálázó szoftver (és az csak a legdrágább 4K tévékben igazán jó), a nem HD tévéműsorok botrányosan fognak kinézni rajta.

A HD adások (720p) még elmegy, de a normál adások förtelmesek.


Nem tudom, emiatt érdemes-e kiadni a plusz pénzt a 4K-ért.

Ha kétméteres mozifal-tévét veszel és főleg 4K filmet nézel rajta, nem pedig tévézel, akkor biztosan, de ilyen méter körüli tévénél nem biztos.


Bár egyre nehezebb NEM 4K tévét találni a boltok kínálatában, úgyhogy lassan kihal a kérdés aktualitása.

2020. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A magyar tv szólgáltatók maximum 1080 p -Ben (Full HD)-ben sugározzák műsoraikat."

Igen, maximum 1080 p. De általában ez valójában 720p.

2020. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Az 1080 pixeles csatornákra külön lehet előfizetni, amit a szolgáltató beletesz a csomagodba az mind 720 pixeles.

Én is ezen vacilláltam tavaly, 4k vagy full HD. Mivel 108cm-nél nem akartam nagyobb TV-t, és nem nézem 1,5 m-nél közelebbről, full HD-t vettem. 2m-ről már a HD és full HD között sincs különbség, az utóbbi fél évben nem is néztem rajta full HD-ban semmit.

[link]

Itt láthatod, hogy a 4k felbontásnak extrém nagy képernyőt extrém közelről nézve van értelme. Én nem tudom elképzelni, hogy egy közel 2m-es képernyőt valaki 1,5-1,7m-ről nézzen, ez több szempontból irracionális.

2020. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt tudom, hogy nem nagyon van 4k tartalom. Csak felmerült bennem, hogy néhány kedvenc filmet, kifejezetten látványos filmeket, amik 4K-ban is elérhetők, mennyire érdemes abban nézni. Mennyit ad hozzá a látványhoz...
2020. máj. 7. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Épp a múlt évben blackfoday leárazás alkalmából vettem egy 65"-os UHD Oled tv-t

Nekem is maximum csak FullHD műror jön be, de egyszerűen hihetetlenül éles tiszta képe van.


A nézési távolság 1.5-1.6 méter, de 1.2 -1.3 méterről látom a legszebbnek a képét.


Igaz, ebben egy valós idejű képjavító tecnológia került beépítésre.

Egyszerűen nem hiszek a szememnek, annyira szép tiszta éles és részletesnek ható a képe.


Ami érdekes, hogy nem minden tartalmat képes azonos szintre felkonvertálni és minőségben azonosan hihetően UHD-szerűre konvertálni, de a legtöbbet igen.

Ennek az ára akkor kedvezményesen 650e Ft volt.


Viszont ebből a másfél méter körüli nézési távolságból nézve lehetne nagyobb is a képernyő, 75"-os is.


Amikor igazán ki akarom használni a megjelenített kép hihetően jó minőségre feljavított látványát, akkor előrébb kuporodom, kb 1.2 méterre és a kép tartalom moziszerűen szinte körbevesz.


Ez az LG OLED65C9PLA tv.


Ezzel szemben láttam már csapnivaló képet is egy áruházban hasonló méretű de kb 400e Ft-os, nem oled tv-n, amiben nyilván nem volt ilyen képjavító rendszer beépítve.

Ezek a valós idejű upgrade kéojavító videó processzorok ma már szinte csodát tudnak művelni.

2020. máj. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a lényeg, hatalmas különbség van azonos FULL HD adás esetén a neki megfelelő tv és a 4k tv képe között, ha elég közelről nézed és elég jó upgrade technológiával szerelt tv-t használsz.
2020. máj. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!