Ha egy XLR csatlakozós kondenzátormikrofont szeretnék használni PC-vel, akkor ehhez komplett fantomtápos hangkártyát érdemes vásárolnom, vagy van erre kifejezetten céleszköz is?
Öcsémnek sikerült a rendkívül nagyon menő asztali számítógépével leégetnie a Behringer 204-es hangkártyámat. 25-26 ezer forintos kártya volt.
Számomra nagyon jó hangkártya volt, a fantomtápon kívül jó Asio drivere volt, és volt benne natív MIDI be- és kimenet is.
MOST nagyon jól jött volna ez a hangkártya, hogy végre tudjak egy tisztességes, szintén (számomra) drága mikrofonnal jó minőségben részt venni az online kurzusokon, vizsgákon is, ne egy 2000 Ft-os TESCO szintű szutyokkal próbálkozzak.
2 hétre adtam oda a gépéhez, ez alatt képes volt leégetni. A saját Focusrite hangkártyáját is leégette az a csodálatos PC.
Tehát ez annak az esete, hogy a saját házát is inkább felgyújtja, csakhogy a szomszédé is égjen!! =( És nekem a saját öcsém(im) ilyen(ek).
Nem biztos, hogy lesz pénzem, illetve ha lesz is rá pénzem, lehetőségem új Behringer hangkártyát venni, mert a szaküzletből is megmondták egy telefonos beszélgetés alkalmával, hogy már nem kapnak a gyártótól, ill. nagy.ker.-től új eszközöket, amik meg maradtak, azokat elkapkodják.
Általános hangkártyán kívül van más olyan cucc, amivel fantomtápos kondimikrofont rá lehet kötni PC-re? Akár a saját hangbemenetén keresztül, akár valamilyen USB-s átalakítóval? (mint amilyen pl. egy USB<->MIDI átalakító)
"Egyébként semmi kártyaformát nem látok azon az eszközön, ami külföldön USB audio interface néven fut."
Oké-oké, tudom, világos. =] Nyilvánvalóan ezek már nem úgy hang"kártyák", ahogy még bőven az asztali PC-k egyeduralkodása alatt voltak pl. a Soundblaster ISA, PCI, stb. slot-os bővítőkártyák.
Ezekkel mindenki tisztában van, de szaküzletben, hangtechnikus fórumokon is USB-s hangkártyát fognak a legtöbb esetben mondani, nem Audio Interfészt, és ha ezt megjegyzed, legjobb esetben is figyelmen kívül hagynak.
Ugyanilyen dolog az, hogy hanglemezre a köznyelvben bakelitet, bakelitlemezt mondunk. Miközben mindenki tudja, hogy még a szabványosítás előtti időkben (gramofonok által elterjesztett 78-as fordulatszám) soha nem készültek még a fonográflemezek sem bakelitből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!