Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudtok olyan adaptert, ami a...

Tudtok olyan adaptert, ami a scartot alakítja RCA-ra, vagy RGB kompozitra hanggal?

Figyelt kérdés

Új TV-t akarunk, Kinéztünk Lg-t (bevált márka), de sok eszközünk scarttal adja a képet-hangot, dvd lejátszó, vhs (apám még használ...), viszont a tv-ben csak rca van/ vagy rgb kompozit + ugye piros-fehér rca hang. Tudnátok olyan átalakítót, ami csinál ilyent? Ugyan is eddig csak olyant találtam, ami fordítva csinálja.

Scart hdmi adapter meg nem szeretnék, az méregdrága.


2020. ápr. 27. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
2020. ápr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel is az a baj, hogy itt a scartot kéne valahova bedugnom. Viszont nekem meg egy elosztóm lenne, ami mehetne a tv-be (3 scartot bele lehet dugni), esetleg ha veszek egy ilyent meg egy scart aljzat-aljzatot (anya-anya), azzal működhet?
2020. ápr. 27. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Én inkább ilyenben gondolkoznék:


[link]

2020. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tv-n a piros-fehér mellett sárga nincs?
2020. ápr. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ilyen kombó van rajt. A zöld az sárga is, illetve mellete a piros meg a kék, és ugye a két (fehér-piros) hang.
2020. ápr. 28. 08:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal a fehér és piros a hang, a sárga a kép (kompozit video jel). Van olyan kábel, aminek az egyik fele scart, a másik pedig rca (piros-fehér-sárga), filléres tétel, azzal kéne megpróbálni.

Nekem van is ilyen, nem használom, de sajnos nem tudom teleportálni, hogy kipróbáld.:)

2020. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a lejátszókon is szokott lenni ilyen három színű kimenet, ha a scart nem játszik, azzal is összeköthető. A kék, zöld és egyéb színek a több hangsugárzós házimozikhoz tartoznak, nekem elég régi lejátszóm van, de már azon is vannak ilyen színes kimenetek.
2020. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A piros (Red), zöld (Green), kék (Blue) csatlakozóhoz csak a kép tartozik, RGB, ezt tudom, ezek mellett van még egy fehér-piros a hangnak.

Lényeg az hogy ezeknek az átalakítóknak a vége, olyan hogy a scartba nem bele lehet dugni, hanem ezt lehet scartba bele dugni. Vagyis nekem kéne egy scart anya-anya toldó. Az működne?

[link]


Ilyenre gondolok.

2020. ápr. 28. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!