Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hangfalak, hogyan, miben és...

A hangfalak, hogyan, miben és milyen ütemben fejlődnek? Igaz az, hogy pár évtizede lehetett a legjobb/ár érték arányban kapni hangfalakat, azóta túlárazottak?

Figyelt kérdés
2020. febr. 21. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, csak azóta megjelentek az olcsó, gagyi hangfalak is. Azok kerülnek most annyiba, mint két évtizede a jók, csak az inflációt nem kalkulálják bele, ezért hiszik azt, hogy a mostaniak gagyik.
2020. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen így van! Nagymértékű technikai fejlődés a hangsugárzók és a dobozok terén nem következett be az elmúlt pár évtizedben. Nyilván a pontosabb precízebb megmunkálási, illesztési folyamatoknak és a számítógépes modellezésnek köszönhetően, még nagyobb hatásfokkal és jobb technikai paraméterekkel tudnak hangszórókat gyártani.

Viszont a magas kategóriás készülékek nagyon elhúztak árban.

Ma már nagyon spórolnak az anyagokkal, ugyanis a tömegtermelésben sok kicsi is nagyon sokra megy hosszú távon.

Amelyik hangfalban egy jól megépített hangváltó van, nem csak egy kondival van leválasztva a magas és a közép szekció, öntvénykosarasak minőségi mélyek vannak benne és nagy érzékenységű spéci közép és magassugárzók, a dobozról és a csatlakozókról, csillapításról neem is beszélve arányaiban jóval drágábbak mint 30 éve.

Akkor is meg kellett gondolni, de elérhetőbb volt az átlagember számára a jó minőségű és a középkategóriában sem ilyen arányú spórolás volt jellemző.

Például a Tento S90 gyakorlatilag az átlag magyarnak elérhető volt, de benne volt apai-anyai akkor.

Furnérozott rendes fából készült doboz, megfelelő falvastagsággal, öntvénykosaras hangszórók, komplex hangváltó.

Ami akkor jóval rosszabb volt a hangszórók légrésvesztesége, a pontatlanabb összerakás és megmunkálás miatt. De voltak már akkor ettől nagyobb érzékenységű hangszórók is, amelyek arányaiban nem kerültek az akkori fizetésekhez képest ilyen csillagászati összegekbe.

2020. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nem igaz, régen is qva drágák voltak a jó hangfalak, ne felejtsük el az inflációt. Régen persze nem volt ennyire felkapott dolog a high end hifi errefelé, mi ezért nem ismerjük, ettől függetlenül régen is létezett, de ha csak az átlag hifit nézzük, régen is több havi fizetés volt egy korrekt hifiszettet összerakni. Volt nevelőapámnak volt egy belépő szintű hifi szettje, amit újan vett a 80-as években, nem emlékszem pontosan hogy mondta, de 3, vagy 4 havi orvosi fizetése ment rá. És tényleg, ne felejtsük el az inflációt... ami mondjuk a 80-as évek elején 300 euró volt (vagyis annak megfelelő értékű márka, mivel akkor még nem volt euró), az most nagyjából 900-1000 lenne...

Egyébként az átlag hifi már néhány évtizede nem különösebben fejlődik leszámítva a gyártási folyamatokat, a high end és ahhoz közeli cuccok folyamatosan fejlődnek, azokat folyamatosan mérnökök tesztelik, mérik és fejlesztik, ezért olyan rohadt drágák.

2020. febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az igaz, amit az előttem lévők írnak, hogy sokan nem kalkulálják bele az inflációt, ez teljesen ok.

Ugyanakkor a másik oldalról nézve pedig: veszel egy 200.000 Ft-os TV-t, majd 5-6 év múlva lecseréled egy hasonló árú, vagy inkább olcsóbb, mondjuk 150.000 TV-re. És jobbat, szebb képminőségű, jobb oprendszerű, több csatlakozású, nagyobb tudású TV-t kapsz helyette. Tehát amíg megszoktad, hogy amíg más műszaki eszközökből fejlettebbet, jobbat kapsz később ugyanannyi(sőt kevesebb) pénzért, na az hangfalnál nem igaz.

Megy a spórolás ezerrel. Míg régen egy drágább szatellites szettet (5.1, 2.1) megvettél a MM-ba, mondjuk 200-300ezer Ft-ért, "jól szólt" ennyi pénzért, a mai napig működik....addig ma ezt nem tudod megtenni. Azok nyomtak 30-40 kg-ot. A maiak rosszul szólnak, pár év alatt tönkremennek és "papírból" vannak.

Manapság vagy ócskát veszel vagy elmehetsz a külön komponensű rendszerek felé.

Nekem még van Sony Pascal, LG J10HD, LG HX46R, Panasonic SC-HT870 rendszerem: bár egybeszettek, amiket leszólnak, ennek ellenére simán lenyomnak egy belépő külön komponensekből álló házimozi rendszert. Ezekben még "van anyag".

Igazából azok a rendszerek, amik úgymond "középkategóriának" nevezhetőek teljesen kihaltak:akik igénylik kicsit a jobb hangminőséget, de még nem akarnak elmenni a külön épített rendszerek felé.

2020. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy a régi csúcstechnikàt most tudod használtan megvenni normális àron. Régen sem különbözött sokban a hangfalak gyártás, a hang ma is ugyanúgy keletkezik. Régen is volt High end, csak sokkal kevesebben ismerték az adott gyártókat, mert nem volt ilyen információáramlás.
2020. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gabec73 válasza:
Az biztos,hogy az utobbi 5-6 évben jelentősen kb.40-50%al dragultak
2021. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mondjuk abban is van valami, amit a #4-es mond. Régen a legolcsóbb rendszerek, komponensek is javíthatók voltak többnyire, ma már az alsó kategóriás cuccok nagyon sokszor egyszerhasználatosra vannak tervezve, ez talán egy hatalmas különbség. Míg ma 20 000 forintért megvehetsz mondjuk egy hangfalat tiptop állapotban, ami 30 éve 100 000 volt, 30 év múlva sehol nem lesznek azok a cuccok, amik most 100 000 körül vannak a boltok polcain.
2021. dec. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!