Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy lehet egymáshoz közeli...

Hogy lehet egymáshoz közeli frekvenciákat venni a rádión?

Figyelt kérdés

Nézegettem olyan weboldakat, ahol FM bandscan van, azaz végigmennek a 88-108 Mhz-es frekvencisávon, és lejegyzik, hogy egy adott helyen milyen rádióállomások jönnek be, és milyen minőségben. Én kipróbáltam, és leszámítva a betonfal árnyékolását, az a problémám, hogy az erősebb helyi rádiók elnyomják a távolabbi gyengébbeket, ha csak 2-3 tized Mhz-re vannak onnan. Aki csinálta a szkennelést, ahonnan puskáztam, az csak egy irányítatlan antennát ír a rádiótuner mellett vevőeszköként. Hogy lehet megakadályozni, hogy elnyomják a távolabbi adót a közelebbiek 2-3 tized Mhz-cel odébb?

Nem vagyok rádióamatőr, csak otthon szoktam néha szórakozni a rádióval.


2010. júl. 21. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Talán sokkal pontosabb LC hangolókörrel rendelkező demoduláló frekvenciaszűrővel rendelkező vevőegységet kéne venni?


1 tized megaHertz pontosság az nagyon tré rádiótechnikában. Biztos valami kínai vevőd van.

2010. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kösz.

Amúgy lehet, hogy Kínában gyártották, de nem gagyi. Igaz, nem rádiómatőr cucc (mondtam, hogy nem vagyok az), hanem kommersz rádiósmagnó. A digitális 0,05 Mhz lépésközű, az analóg meg nem tudom mennyire érzékeny.

Azzal épp elég bajom, hogy 4 Mhz (!) beosztású skálám a normál analóg rádiósmagnón nem túl alkalmas arra, hogy jól eltaláljam az egymástól 0,7-1,2 Mhz távolságra lévő rádiókat, és csak 10 perc után jöjjek csak rá, hogy ez nem a Sláger /ööö... Neó :)/, hanem a Petőfi vagy valamelyik osztrák rádióadó.

Ha nincs a közelben erősebb adó, akkor még a zsebrádióval is simán tudom fogni a szabadban a távolabbi állomásokat is. Mondjuk az eléggé jó márka, csak azon is nehéz leolvasni a pontos frekvenciát.

2010. júl. 21. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!