Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai vannak egy laptopnak egy asztali számítógéppel szemben?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 12:34
 1/5 anonim válasza:

csak rá kell nézni és ennyi :)

belül mára már szinte ugyan az van bennük

2010. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen, ma már gyártanak pc szintű laptopokat is, tehát ha ezt nézzük, előnyei: hordozható, lehet ágyban fetrengve használni.

hátrányai: tölteni kell, a billentyűzete nekem pl nem jön be, a touchpadot utálom - viszont helyette meg lehet egeret használni tehát ez sem számít annyira.

Szóval szerintem egy mai laptop már szinte ugyanolyan mint egy asztali gép...

2010. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
játékra, videóvágásra nem jó, mert nagyon pici a CPU hűtőfelülete, a GPU-nak meg passzív a hűtése, így huzamosabb játszás után előfordul, hogy kinyiffannak. Mellesleg kényelmetlen 8-10 órákat ezzel játszani. Be kell állítanom rajta FPS korlátot, hogy ne melegedjen túl. Hardveresen vinné maximum teljesítményen, de nem teszem, mert elégséges hőelvezetés híján hamar tönkremehet.
2010. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az egyetlen hátránya a laptopoknak az, ami az előnyük - az hogy hordozhatók. Emiatt a beépített hardverek fogyasztását próbálják alacsonyan tartani - ami természetesen teljesítménycsökkenéssel jár.


Plusz a hordozhatóság miatt kicsi méretűek a beépített eszközök - a kicsinyítést meg árnöveléssel, vagy egyszerűbb, de kisebb teljesítményű eszközök beépítésével érhetik el a gyártók.


A méretcsökkenés miatt a hűtés hatéknoysága is romlik. Ráadásul mivel felül a billentyűzet helyezkedik el, kénytelenek a szellőzőnyílások egy részét a gép alján elhelyezni (oldalt nincs elég hely), amik ölben, vagy ágyon tartva könnyen "eltömődnek".


2. válaszoló:

Nem KELL tölteni, az én laptopomban sincs pl berakva az akkumulátor, így nem is kell töltenem. Billentyűzetet meg olyan veszel hozzá, amilyet akarsz.

2010. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

2. válaszoló:

Nem KELL tölteni, az én laptopomban sincs pl berakva az akkumulátor, így nem is kell töltenem. Billentyűzetet meg olyan veszel hozzá, amilyet akarsz



még mielött azt kérdeznétek hogy akkor spirituláris energia hajtja? :D


gondolom ez olyan hogy be kell dugni a konektroba

2010. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!