Mi a hiba, ha a DVBC tuner nem talál digitális adókat?
Van egy Manta 32lha59l típusú smart tv-nk. Minden működik rajta, de a kábelszolgáltató (Kalásznet) digitális csatornáit nem találja meg sehogyan sem.Az analógok működnek rajta, a többi tvn gond nélkül jönnek a digitálisak is. Valakinek ötlet? Köszönöm előre is a segítő ötleteket.
//www.emag.hu/manta-32-smart-android-7-1-hd-smart-led-tv-32lha59l/pd/D9ZSD6BBM/? Cmpid=77037&gclid=Cj0KCQiAtf_tBRDtARIsAIbAKe39_sxITejA5wwOo-n4lsGx6TdWIKyTNtusZNkYdOygFCNbEC_f0lMaAiIxEALw_wcB
Mivel a DVB C/T és analóg tuner közös (nem véletlenül közös az antennabemenet is), így a tuner hibája nem valószínű.
A különbség ezen rendszereknél a demodulátor, illetve a digitális dekóderek fajtái.
Egyik dolog a hangolásnál nem a földi, hanem kábeles digitális választása.
Utána megpróbálhatod a TV-t átvinni a másik helyére a teszt kedvéért.
Ugyanis előfordul olyan kábelezési hiba, amikor egyik helyen a digitális multiplex alacsonyabb szinten jön, ezért a TV átugrik rajta keresés közben.
Kínai TV egyébként, látom a "feneke" alapján.
Gondolom le vannak kódolva a digitális adások, ugyanúgy mint a UPC-nél, hiába van DVB-C tuner a TV-ben, még kell hozzá egy kártya is (ha a TV tud fogadni kártyát).
Ha nem tud, akkor kell a szolgáltatói SET-TOP box.
Egy mondat a cég weboldaláról: "A televíziót hagyományos koaxiális kábellel kell összekötni a megfelelő aljzattal. Premium (digitális) csomag igénybevétele esetén, a digitális műsorok vételéhez szükséges Set-Top-Box-ot biztosítjuk, letéti díj ellenében."
# 2
A kódolás nem befolyásolja a műsorok megtalálását, ahogy írja is:
"digitális csatornáit nem találja meg sehogyan sem."
Kártya csak a titkosítás feloldásához szükséges, hiányában még az EPG-t is kiírja. Csak nincs hang és a képernyőn "kódolt" vagy hasonló figyelmeztetés jelenik meg.
De majd a kérdező megmondja, hogy szerinte a másik TV mivel működik.
Milyen alkatrészek, láttad a belsejét? Akármit láttál az egy kínai TV, amit sokféle néven futtatnak, lengyel és román cégek is rendelnek belőle stb. A kínaiak pedig olyan nevet nyomtatnak rá, meg a csomagolására is, amit a vevő akar.
A földi digitálist sikerült megtalálni, ha bedugsz az antenna helyett egy darab drótot, még meg is jelenhet a kép, ha van elég térerő.
Vagy valami szobai antennát legalább.
Manuális kereséshez a szolgáltatód PDF táblázatából ki tudod nézni a digitális multiplex csomagok frekvenciáit.
Azt lehet manuálisan beírni, utána az adott frekvencián meglátod, hogy mit tud belőle kihozni, mutatja valószínűleg a jelszintet is.
(Digitális adásnál egy frekvencián több műsor van összefűzve egy közös multiplex adatfolyamba.)
Az említett műsorok a DVB-C-ről is származhatnak, a tapasztalt jelenség pedig pont az alacsony jelszintre utal.
Nyilván én kipróbálnám a DVB-T vételt is, nem azért mert szükségem van rá, csak soha nem tudhatod, miből, mi vonható le, ami esetleg közelebb visz a megoldáshoz.
Analóg vételnél nem szemcsés, zajos a kép? Az alacsonyabb és magasabb frekvenciákat egyaránt tekintve, ugyanis lehetnek különbségek.
Ne sima gyorshangolást válassz, hanem amikor paraméterezhető kéz módban a hangolás. Baj szokott lenni a qvadratúra amplitúdómoduláció (QAM) hibás beállítása 64 vagy 256 szolgáltatófüggő, ha szerencséd van kilesed a másik tévéből.
Ha nem választasz régiót, vagy másik régió van kiválasztva, az is lehet baj. Az LG-k nagy része nem talál jelet ha nincs meghatározva régió például. Nyilván mert vannak régiófüggő paraméterek.
Na lekéstem :-)
Örülök hogy OK :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!