Az erősítőm 6 ohmos. Ráköthető 4-8 ohmos hangfal? Ez van a magnat 1002-n.4-8 ohm impendancia.
Utóbbi időben (10-20 éve) bejöttek a forgalomba, főleg külföldön, ilyen megjelölések, mint például a "hangfal" 4-8 ohmos.
Egyrészt idézőjel, miután a "hangfal" a magyar emberek hülyesége csak, ezek nem falak általában, csak dobozkák.
De lépjünk túl ezen a baromságon!
Az ostobaság másik árnyalata hozta magával, amikor egyes gyártók ráírják a hangdobozra, hogy az bizony 4-8 ohmos.
???
Szakember csak néz, hogy mi van? Ilyen nincs...
Aztán kiderül, hogy ezt a hülyék kedvéért találták ki, mint például az amerikai piacon is.
Azt próbálják ezzel közölni, hogy figyelj, te ostoba hülye, aki a fizikához nem értesz, mert csak egy buta farmer vagy, ezt a hangszórót (sőt, speakert!) használhatod olyan erősítőhöz is, ami 4 ohmot kíván, de még olyanhoz is használhatod, ami 8 ohmot vár el.
Szakmailag azt mondanánk, hogy akkor ez valószínűleg 8 ohmos lehet, mert arra igaz ez a feltétel.
De ha jól rémlik, olvastam már olyat is külföldi oldalakon, hogy ilyenkor ez lehet 6 ohmos is, ami "belefér" nagyjából mindkét esetbe.
Huu, mennyi itt a szakértő, csak pislogok, nem is tudom, hogy szabad-e szólnom...
Cimborák! A 4-8 ohm azt jelenti egy hangfal esetében (és igen , ezek hangfalak, még ha nem is tudsz belőle házat építeni. Inkább hangfal, mint hangszóró), hogy kötheted párhuzamosan (4 ohm) a hangfal hangszóróit (vagy hangszóró csoportjait), vagy kötheted sorba őket (8 ohm). Ezt a hangfal csatlakozóinál tudod megtenni. Ezeknél a hangfalaknál 2 piros és 2 fekete csatit találsz. Gyárilag úgy forgalmazzák, hogy egy kis lemezkével összekötik a 2 pirosat, egy másik lemezkével a 2 feketét. Tehát ez a bekötés a párhuzamos, tehát a 4 ohmos bekötés. Ebben az esetben a kábel piros erét a piros csatira kell kötni, a feketét a feketére.
Másik eset, mikor kiszeded a lemezkéket és a középső pirosat kötöd össze a lemezkével a mellette lévő feketével. Ez a soros bekötés, ekkor 8 ohmos lesz a hangfalad. Ilyenkor a kábel piros erét a szabadonálló piros csatira, a jelöletlen eret pedig a szabad fekete csatira kell kötni.
Ha az erősítőd 6 ohmos, akkor ( a kolléga jól mondta) az utóbbi, 8 ohmos bekötést válaszd, így még az erősítőd is megúszhatja az akciót.
Hűha, megjelent a megmondóember, a Gyakori Sötét Buta.
Ha két 8 ohmos szekciót párhuzamosan kötsz, annak eredője 4 ohm, ezt véletlenül eltaláltad.
Ha két 8 ohmos szekciót sorosan kötsz, szerinted az 8 ohm?
Kicsit dolgozz még ezen, kisöreg!
Esetleg tanulj még angolul is, hogy szét tudj nézni az Internet világában, hátha akkor nem beszélsz ekkora hülyeségeket.
Egyébként a #2 válaszomban nem részleteztem, de az is ismert ugyebár szakmai körökben, hogy a hangsugárzók frekvencia-impedancia görbéje nem egyenes vonal.
Szakmai szempontból butaságot csináltál, de a hifisek már csak ilyenek...
Pénz van, ész nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!