Programozás, eszköz felépítése, összehangolása? Hogyan, mivel? (Arduino)
Hallottam már az Arduino-ról, hogy sokan használják, kezdőknek is ajánlott, és sok jó dolgot össze lehet rakni vele. Én is ki szeretném próbálni,speciel arra gondoltam, az ajtómra egy mágnes zárat szeretnék, és esetleg a lámpámat fel-le kapcsolgatni vele. Az a kérdés viszont, hogy ez valóban elkészíthető? Mégis mennyibe kerülne, és mit kellene pontosan megvenni? Mindenképp forrasztani kell hozzá?
Esetleg van valami hasonló az Arduino-hoz ami esetleg jobb lenne helyette?
Még nem való neked.
Olvasgass előbb a témában, nézz szét fórumokon.
Ha van kitartásod ez jó alapokat ad...
Én si használom, más kérdés, hogy kínából veszek mindent, időnként nekibuzdulok, aztán félretevődik.
De programoztam (alapszinten) Basicben, Pascalban, voltak sikerélményeim (Arduinóval is), ha kell valami újabb példaprogramot nézek, ezekből egész jó működő progikat lehet "összeollózni".
Azért van káromkodás is, de nem hagyom magam...
Lehet éppen kísérletezni forrasztás nélkül is:
De nem tudom, mit akarsz a mágneszárral vagy lámpával, ez azért lenne érdekes, mert lehet, hogy nem is jó az elképzelésed.
Tavir.hu-s válaszoló, tetszik amit írtál! A tanfolyam amiről szó van, valóban hasznos lehet, viszont azt megkérdezném, hogy a tanfolyam ugye arduinoval foglalkozik, és ahhoz, hogy ezeket az anyagokat/feladatokat elvégezhessem, tesztelhessem, gyakorolhassak, stb, ahhoz kellene rendelnem arduino alkatrészeket is, igaz (mint alaplap, komponensek, stb)?
Alatta lévő válaszoló, köszi te válaszod is, jó tudni erről. Egyfajta megkönnyebbülés :D
Épp ez a vicc, hogy a maiak mindent Arduinóval akarnak megoldani, amit az elektronika alapjaihoz tartozó késleltető, időzítő és egyéb áramkörökkel én már évtizedekkel ezelőtt is megcsináltam. Sőt, ennél komplikáltabb dolgokat is, processzor és szoftver nélkül.
A mostaniak pedig megírnak egy szoftvert, mert már az iskolában is ezt tanulta, de ha be kell kötni az Arduino bemenetére vagy kimenetére valamit, elektronikailag megfelelően illesztve, akkor már agyhalál van, tőlem kérnek segítséget.
Noha előre elkészített modulok is vannak hozzá.
Én arduino nanot használok, (van UNO-m is, kijelzővel), de a nanohoz 2 soros 16 karakteres kijelző nekem elég (többcsatornás hőmérőhöz), van 4*20 -as is.
#6, már elnézést, de mi egyáltalán nem tanultunk ilyet soha a büdös életbe, azért teszem fel a kérdést, mert érdekel. A kérdésben ott van az a rész is, hogy "Esetleg van valami hozzá hasonló...(?)". Nem kell mindent általánosítani, azért, mert a látókörödbe csak az esik, amit te akarsz hogy bele essen. Én sosem csináltam semmi ilyet, épp ezért érdeklődnék, hogy ez hogy működik. Programozás? Ja. Webre mint html, css, php, javascript, sql megy. Gépen meg c#, mint konzolos alkalmazás, mert ezekről tanultunk valamennyit, de nagyrészt magamtól kerestem rá, kérdeztem utána dolgoknak, volt, hogy tanártól órán kívül, vagy akár magamtól jöttem rá dolgokra. Nem, sosem forrasztottam, illesztettem dolgokat sehova sem, de kitartó vagyok és eddig a büdös életbe nem volt "agyvérzés"... Mindent meg lehet tanulni.
Személy szerint innen senki sem kért kifejezetten tőled segítséget. Hogyha itt vagy az oldalon, ahol az emberek kérdéseket tesznek fel, mások pedig valaszolnak nekik, és rámész egy ilyen kérdésre, vagy te is választ keresel, vagy választ akarsz adni. Ha meg nem, akkor minek is vagy itt? Minek írsz ide bármit is? Nem értem a logikádat...
#7, köszi a linket és a választ :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!