Feloldható-e az iPhone telefonom az ujjelnyomatommal ha meghalok?
Ha igen akkor mennyi idővel a halálom után?
Eddig szerettem az ujjlenyomat olvasót de arra gondoltam, hogy igazából ha meghalnék akkor bárki hozzáférhetne bármihez a telefonomon. Azon pedig rajta van minden.
Utána már nem mind1?
Amúgy meg persze, attól hogy nem élsz tovább, nem tűnik el az ujjlenyomatod
Az más kérdés h halálod után a temetés meg hasonlók lesznek az elsők és nem leszel ott 0-24 azokkal akik hozzáférnek a telefonodhoz
És kétlem hogy bárki is ezzel szórakozna ha meghaltál.
Ha nagyon tudni is akarnának vmit valószínűbb h feltöretik egy profival
Arra gondoltam, hogy pl ha valaki az utcán agyonver. Elveszi a telefonom és előtte feloldja a készüléket az ujjlenyomatommal.
Ha már halott vagyok nem mindegy. Mert pl pénzt vehetnek el tőlem bankkártya adatokkal ami nem a rablót illeti a halálom után. plusz rengetek személyes infót szedhetnek el ami szintén nem mindegy és halálom után se szeretném hogy kikerüljön idegenek kezébe.
Szerintem ez nem sokban különbözik attól hogy agyonütnek és elveszi valaki a pénztárcámat.
Annyi különbséggel, hogy valaki elveszi a virtuális pénztárcámat. Ellenben pl. jelkóddal ez nem lehetséges.
Ezért érdekel, hogy ujjlenyomatos védelem ez ilyen helyzetben mennyire működik.
Gondolom órák után már elkezd deformálódni az ujj és az ujjlenyomat. lehet hamarabb. Van-e esetleg más dolog amit figyel egy ujjlenyomat olvasó. Esetleg hömérséklet. Nem annyira hülye kérdés ez mint némelyik válasz.
Tegyük fel Mark Zuckerberg-et valahol leütik. Ujjlenyomattal feloldják a telefonját. És mennyi infó kerülhet ki ami halála után se mindegy!
Jaa, hogy nem család meg hasonlók. Így teljesen más.
Ez esetben valószínűleg ha deformálódna is az ujjlenyomat (ami nem tudom mennyire lehetséges), valószínű aki agyonütött ezt nem fogja megvárni.
Agyonüt, elveszi a telefonod és azzal a lendülettel az ujjadat nekinyomja az érzékelőnek.
Tehát igen, ebben a helyzetben simán hozzáférnek mindenhez.
Olvasgattam a témáról máhol is.
Ezt írják egy másik oldalon Google Fordítóval fordítva.
Az Apple Touch ID két módszert használ az ujjlenyomatának észleléséhez és azonosításához:
1) Kapacitív - A kapacitív érzékelő a bőrön áthaladó kis elektromos töltésen működik. Minden emberi testnek van egy kis mikroméretű feszültségük, amely áthalad rajtuk, és a kapacitív technológia érzékeli a tapintást. Ugyanezt a technológiát alkalmazzák az iPhone érintőképernyőjén a bemenetek észleléséhez.
2) Rádiófrekvencia - Az RF nem reagál a holt bőrrétegre, csak az alatta lévő élő szövetet olvasja. Az RF rendkívül pontos képet ad az ujjlenyomatáról, ami azt jelenti, hogy egy halott ujj vagy a protézis teljesen haszontalan.
Miután a szövet elpusztult, az ujj elveszt minden elektromos töltést, így nem reagál a kapacitív érzékelőre. Ezzel együtt az RF-olvasó nem találja meg az élő szöveteket, így a telefon zárolva marad.
1-es ponthoz a kérdés, hogy ez az elektromosság mennyi idő alatt megy el a testből.
Bár ha ez azonnal elmegy még mindig ott a másik megoldás, hogy csak úgy ütnek le hogy elvesztem az eszméletem. Így akadály nélkül feloldhatják a telefonom.
Ha pl levágod az újad, még egy ideig vissza várható gond nélkül. (Hőmérséklet függő is ez.)
Tehát nem pusztúlnak el azonnal a szövetek, így a kapacitív és RF technológia is átverhető egy levágott újjal is, amíg nem kezdenek elhalni a szövetek.
Egy nem levágott új esetén ez kicsit hosszabb idő, de erősen hőmérséklet függő, mennyi ideig életképes a szövet. Ha lehűtenek, tovább használható az újlenyomat. De ha csak leütnek és bele is halsz, akkor is van legalább egy fél órája a támadónak végig próbálni az újaid még nagy melegben is... De ennyi úgysem kell. Nem az adataid kell egy ilyen támadónak, hanem a visszakövethetetlen vagyonod: készpénz, ékszer, követhetetlen elektronikus cuccok, alkatrésznek eladható elektronikus cuccok... Az adatlopás eszébe nem jut egy ilyen támadónak...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!