Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan mai mobil ami 5...

Van olyan mai mobil ami 5 vagy esetleg 8 megapixeles?

Figyelt kérdés

A mai social mediában szerintem az 5 mpx tökéletesen elegendő mert a facebook max 4 mpx-es képet tud megjeleníteni (2048*2048) az instagram meg még a 2 mpx-t sem éri el, tocábbá ha valaki ezeket a képeket ki szeretné nyomtatni, akkor még a5-ös méretben is tökéletes minőségűek lennének(300ppi mellett)

Ezzel csak arra szeretnék kilyukadni, hogy egy 5mpx-es szenzorral sokkal jobb minőségű képeket tudnánk készíteni a pixelek méretei miatt, mégis nem lenne szükség úgymond kompromisszumokra.


A másik ideális felbontás szerintem még a 8mpx lenne, ha valaki esetleg 4K-ban szeretne videót felvenni és A4-es fényképekkel szeretné a falát kitapétázni.


Szóval lézetik ilyen kezdeményezés? Van ilyen mobil jelenleg a piacon?



2019. jún. 21. 10:53
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

1. a világ nem a FB-ról és az Instáról szól, meg nem is az A4 nyomtatásról.

2. a megapixelnek marginálisan van csak köze a fotóminőséghez

3. a kisebb pixelek nem jelentenek képminőség-romlást

4. egy mai 48 Mpx kamera 12 Mpx fotókat csinál, négy-négy pixel adatait egyesítve és szoftveresen javítva, pedig a te logikád szerint a 12 Mpx. lapka ugyanilyen minőséget adna.

5. a telefonos kamerákból csak a csúcstermékekben van mechanikusan kiegyensúlyozott kamera, a többi azzal csökkenti a képbemozdulást és stabilizálja a videót, hogy a kész kép, videó csak a lapkafelület egy darabját használja, úgymond a stabilitáshoz mozgatva a kis képet a nagyobb lapkafelületen. Ha a kész kép, videó ugyanakkora, mint a lapka, ez nem megoldható.


A telefonok légypotrohnyi optikái sosem lesznek olyan jók, mint a pro fényképezőgépek tizen-huszon-x mm-es lencséi, a képjavítást a lapka tökéletes optika esetén elvileg túl sok infójából kell kihozni.

Ezért kell a látszólag sok megapixel.

És ezért parasztvakítás megapixel-számmal reklámozni. Az a fotózás minőségéről semmit nem mond.

De tény, hogy kell a sok megapixel, hogy ne legyen xar a jóval kevesebb megapixeles kép, videó minősége.

2019. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

3. a kisebb pixelek nem jelentenek képminőség romlást???

pont erről szól a kérdésem :D

minél kisebb egy pixel, annál kevesebb fény jut rá, szóval ha nagyobbak lennének a pixelek, azzal több fény kerülne egy pixelre, és ezáltal jobb lehetne a minőség is :D

2019. jún. 21. 13:27
 3/11 anonim ***** válasza:

sajnos amíg a tíz éves vérpistikének el lehet adni a számokat, azaz a 40mpx-et, addig nem lesz megállás.


Már nincs olyan, hogy pl a Nokia kihozott egy csúcsmobilt 8mpx-es szenzorral és azzal a mai napig alázza a mezőnyt.


Igazad van, hogy azonos méretű lapkára kevesebb pixellel jobb képminőség érhető el. Amúgy a legjobb, ha valaki vesz magának egy digitális fényképezőgépet, az úgysem veri egyik telefon sem, még a középkategóriásakat sem.

2019. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy fogalmatok sincs arról amiről beszéltek. Az ideális a minél nagyobb felbontás, készüléken belül jó algoritmussal visszaméretezve mondjuk 10-12MP-re. Sokkal több részlet, sokkal kevesebb zaj, jóval magasabba dinamikatartomány (már ha a szenzorkialakítás és az algoritmus jó) és egy ilyen szenzor kenterbe veri bármelyik korábbi kisebb felbontású szenzort. Nem véletlenül csinálják ám ezeket. ;)
2019. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

#4: erről beszéltem.


Ha a kisebb pixelek xarabb fénymennyiséget érzékelnének, pl. a P30Pro nem lenne képes többet látni éjjel, mint a szemünk.

2019. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor tegyünk azért tisztába pár dolgot. A felbontás, főleg a nagy felbontás NEM határozza meg a képminőséget. Az igaz, hogy több pixeled van, de egyrészt egy ilyen szenzor jobban is melegszik, tehát hotpixelesedés nagyon hamar megjelenhet, illetve az azonos méretű szenzoron elhelyezett pixelek száma pont, hogy jobb, ha kevesebb. Lásd a Fuji superCCD technológiája, ahol nagyméretű szenzorokra (1/1,7) 4-6 megapixeleket tettek fel, de azokat méhsejt szerűen, jobban befedve a szenzort. Ez jót tett a képminőségnek. ISO 800-nál még bőven használható képeket lehetett velük lőni, a konkurencia csak a nyomukban kullogott a 10-12mpx-es hasonló, vagy kisebb méretű szenzoraikkal.


Tehát az egyik, ha nem a legfontosabb tényező egy szenzornál a pixeltávolság! Minél közelebb vannak egymáshoz, annál jobb képre számíthatunk. Ezért volt nagy újítás a superCCD a 8szögű, jobban illeszkedő, a teret jobban kitöltő pixeljeivel.


Azonos szenzoron a több pixel kevesebb fényt tud befogadni, tehát hiába a nagyobb pixelszám, a kép attól nem javul, sőt... Mivel kevesebb a fény, ezért rádolgozik a rendszer és mesterségesen erősít azon, ez pedig egyértelműen képminőség romláshoz vezet. 1/2,3-as szenzorok vannak a legtöbb telefonban, azok azért nagyon kicsik,főleg 10 feletti megapixelnek, nemhogy 20-40 mpx-nek.


Tehát az a legjobb, ha nagyobb a szenzor és kevesebb pixel van rajta. Egy 1/1,7-es szenzorral 6-8 megapixellel le lehetne tarolni a piacot (persze megfelelő algoritmus is kellene hozzá, de már önmagában egy ilyen kombóval alázni lehetne, csak hát sajnos a vevő az mindenből többet akar...)

2019. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

"Egy 1/1,7-es szenzorral 6-8 megapixellel le lehetne tarolni a piacot (persze megfelelő algoritmus is kellene hozzá, de már önmagában egy ilyen kombóval alázni lehetne, csak hát sajnos a vevő az mindenből többet akar...)"

Na ehhez építs be egy jó optikát egy okostelóba, az elvárt 10 mm alatti készülékvastagságba.


Samsung anno megpróbálta a nagy optikát, hiába volt jó, nem lett siker, pedig dalolt a fotózásról, optikai zoommal meg minden finomsággal.

Csak a drága okostelók vásárlói nem tudják farzsebbe tolni EZT:

[link]


Nincs mit tenni, kicsi, ezért xar optika mögé rengeteg képjavítás kell. Ahhoz meg sok pixel és kemény hardver-szoftver.

2019. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez amit írtok igaz volt tíz éve, meg talán még öt éve is. Viszont mivel elérhető az a hardversebesség és hozzá a megfelelő algoritmus amivel jóval nagyobb felbontású szenzorból lehet kisebb felbontású képeket kvázi realtime kiolvasni, ezért ezek a szenzorok lényegesen jobb képminőséget hoznak a dinamika, a zaj (és különösen a színzaj) és részletesség, de még vonalélesség terén is mint a kis felbontású társaik. Ezt vagy megértitek vagy nem, de így van.
2019. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
utolsó, teljesen igazad van, nyilván a technika rengeteget feljlődött és a mostani szenzorok sokkal jobbak mint a régiek, mi sem ezt vitatjuk, hanem ha ugyan ilyen minőségben és jó algoritmussal azonos méretű szenzoron kevesebb de nagyobb pixelek lenének, sokkal jöbb képminőség is elérhetővé válhatna, ami meg a lencsét illeti a belinkelt 3.1-es rekeszt én nem taratanám mninőséginek... Ezért is alkalmaznak fix lencséket, mert abból sokkal jobb minőség kihozható kompaktabb méretben, mint a zoomos társaikból
2019. jún. 21. 17:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értitek. Ha a szenzor alapból kis pixelszámú, akkor minek a jó algoritmus? A lényeg pont az, hogy nagyobb felbontásról jó algoritmussal méretezzék vissza a képet, így megmarad a relatív magas dinamikatartomány (amit amúgy kis pixelszám mellett nem lehet elérni), a leméretezés megeszi a zajt és sokkal több részleted marad mint amennyi a leméretezés utáni pixelszámú szenzornál.


Utoljára: Lényegesen jobb a 40MP pixelszámú képérzékelő aminek a képét 12 MP-re visszaméretezzük, mint a 12MP vagy akár 5-8MP felbontású képérzékelő még azonos szenzortechnológia és képkiolvasás mellett is.

2019. jún. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!