Mire jó a két hátsó kamerája telefonokon?
Ha különböző a látószögük, akkor az optikai zoomot helyettesíti, ami igen hasznos dolog, mert a digitális zoommal csak a felbontás lerontása árán lehet ráközelíteni a képtartalomra.
Ha ugyanaz a látószögük, akkor gyakran valamilyen algoritmussal a két kamera képéből elvileg egy jobb képet rak össze a képfeldolgozó processzor. Vagy például segíthet a háttér elmosásában is, amivel a nagyobb fényképezőgépek kis mélységélességű, tágra nyitott rekeszes módját lehet elektronikusan szimulálni.
A harmadik lehetőség pedig amit már említett a kolléga, hogy nem tesz hozzá a funkcióhoz hasznosat, hanem a vevő szubjektív elégedettségét növelő placebo, azaz parasztvakítás.
A 2 MP-es elvileg ma már csak egy csúcsszuper szenzor szerepét tölti be, nem valós kamera.
Eddig szerintem ténylegesen 2 típus hátlapi duál kamerájának volt értelme, mindegyiket az LG csinálta: egyik még anno 2011 Januárban pont a legelső hátlapi duál kamerás telefon volt, az LG Optimus 3D, ahogy a neve is mutatta, a második kamerával 3 dimenzióban is tudott videót rögzíteni, igaz csak 720p-ben, míg a főkamera sima videókat 1080p-ben. A másik az LG G5 volt: a két kamera egyszerre tudott működni, ebből a 16 megapixeles adta a felbontást a teljes részletgazdagságért, a 8 megapixeles pedig 135 fokos nagylátószögű volt, hogy biztosan minden ráférjen a képre! Nem tudom, hogy ezeket így együtt manapság meg lehet-e csinálni egyetlen kamerával, de a G5 megjelenésének idején még nem lehetett (2016 Február)!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!